Tu jesteś:

Satoria Group S.A. będzie zarządzać hotelami Super 8

Super 8 pokój

Satoria Group S.A. (dawny PUHIT) podpisała umowę o współpracy z Colliers International na zarządzanie hotelami pod marką Super 8. Tym samym Spółka uczestniczyć będzie we wprowadzaniu na polski rynek trzeciej największej na świecie grupy hotelowej – Wyndham Hotel Group.

Wstępne plany zakładają otworzenie co najmniej dziesięciu hoteli Super 8 w Polsce do końca 2016 roku. Pierwszy z nich będzie zarządzany przez Satori Group S.A., która również stanie się franczyzobiorcą marki. Dalszy rozwój sieci na rynku będzie nadzorować firma Colliers International, która w 2011 roku podpisała z Wyndham Hotel Group umowę na wprowadzenie Super 8 do Polski. Generalnym wykonawcą oraz inwestorem dwóch pierwszych hoteli będzie spółka Unibep. Przedstawiciele Satoria Group S.A. już prowadzą rozmowy z podmiotami zainteresowanymi udzieleniem wsparcia finansowego kolejnym projektom.

- Do tej pory hotele Super 8 były obecne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach. Otwarcie pierwszego obiektu w Polsce będzie jednocześnie debiutem sieci w Europie – mówi Andrzej Wójcik, wiceprezes zarządu Satoria Group S.A. ds. sprzedaży i rozwoju.

Otwarcie pierwszego hotelu Super 8 planowane jest w Warszawie. Obiekt przyjmie gości już w przyszłym roku. Obecnie trwają poszukiwania terenów pod inwestycje.

Nowa koncepcja hoteli Super 8, które powstaną m.in. w Polsce i w Niemczech, zaprezentowana została na tegorocznej konferencji Hotel Investment Forum w Berlinie. Każdy z tych obiektów będzie posiadał średnio 80-100 pokoi. Modułowa konstrukcja pozwoli na szybszą i bardziej efektywną ekonomicznie realizację inwestycji.

Super 8 to największa na świecie sieć hoteli ekonomicznych. Powstała w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych. Obecnie pod jej szyldem działa ponad 2200 hoteli. Od 1993 roku marka należy do trzeciej co do wielkości grupy hotelowej na świecie, Wyndham Hotel Group, w ramach której funkcjonuje już ponad 7000 obiektów w 66 krajach.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×