Tu jesteś:

Restauracja i hotel zamiast targu w Zamościu

Kamienica z restauracją i hotelem może powstać w miejscu zamkniętego targu przy ul. Bazyliańskiej w Zamościu. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na działkę położoną w centrum miasta - informuje Dziennik Wschodni.

Targowisko u zbiegu Bazyliańskiej i Łukasińskiego powstało pod koniec lat 50. Stragany z roku na rok wyglądały coraz gorzej. Targ przestał pasować do staromiejskich zabudowań, a miasto zamknęło go ze względu na zły stan w listopadzie 2012 r.

– Trzeba uporządkować ten teren, bo nie przystaje on do obecnych trendów. Koncepcja jest taka, by pod okiem konserwatora odtworzyć tu kamienicę i przywrócić zespół staromiejski, który kiedyś istniał – mówi Tomasz Kossowski, zastępca prezydenta Zamościa.

W miejscu "zielonego targu” zbudowany ma być 3-kondygnacyjny budynek. Na parterze powstać mają punkty usługowe, takie jak restauracje czy sklepy. – Zakład szewski czy krawiecki też byłby mile widziany. Pasowałyby do tego miejsca, a myślę, że byłby popyt na takie usługi – ocenia Kossowski. Nad częścią usługową będzie część mieszkalna. Powstać może tu hotel.

Zlikwidowanie targowiska nie wszystkim się jednak podoba. Zastępca prezydenta zapewnia jednak, że stragany w tej okolicy powrócą. – Chcemy, by powstały wzdłuż ul. Łukasińskiego. Byłby to taki deptak ze stoiskami i sklepikami – dodaje.

Kiedy to nastąpi? Miasto czeka, aż wyjaśni się sytuacja z placem po "zieleniaku”. – Dopiero ogłosiliśmy przetarg i czekamy na oferty. Jeśli znajdzie się nabywca, to inwestycja wzdłuż Łukasińskiego mogłaby się zacząć równolegle z realizacją nowego obiektu – zapowiada Kossowski.

Cena wywoławcza działki o powierzchni 2561 mkw to ok. 1,5 mln złotych. – Żeby ją przejąć, inwestor musiałby wyłożyć co najmniej 600 tys. zł, a przez czas trwania użytkowania wieczystego wnosić co roku opłatę około 36 tys. zł – wyjaśnia Jerzy Zbyryt z Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta.

Od momentu nabycia nieruchomości inwestor będzie miał pięć lat na budowę obiektu.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×