Tu jesteś:

Polskie nieruchomości sprzedane za łączną kwotę ponad 160 mln EUR

Przełom roku oznaczał dla UBM cały szereg sukcesów zarówno w odniesieniu do sprzedaży, jak również działań akwizycyjnych. 

Jeszcze przed końcem 2017 roku UBM sprzedało za kwotę około 30 mln EUR słowackiemu inwestorowi - IAD Investments położony w sercu Krakowa budynek biurowy "Kotlarska". W bieżącym miesiącu sprzedano natomiast hamburskiej firmie Warburg-HIH za około 54 miliony EUR biurowiec "Pegaz" o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 21 000 m2, położony w jednej z topowych lokalizacji we Wrocławiu. Do Union Investment trafiły, z kolei, dwa hotele - położony w Warszawie Holiday Inn "Twarda" za około 41 milionów EUR, a także Holiday Inn w Gdańsku. Inwestycja ta, której zakończenie planowane jest na wiosnę 2019 r., została sprzedana również na rzecz Union Investment w ramach "forward sales" za około 38 mln EUR.

UBM nie przestaje planować, a dzięki pozyskiwaniu nowych inwestycji hotelowych umacnia swoją pozycję dewelopera hotelarskiego w Europie. UBM pozyskał projekt budowy 541-pokojowego hotelu usytuowanego w pobliżu Alexanderplatz w Berlinie, jak również inny hotel z 446 pokojami, położony przy Moskauer Straße w Düsseldorfie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×