Tu jesteś:

Polska inwestycja hotelarska w Wielkiej Brytanii

Kancelaria CMS doradzała Bankowi Gospodarstwa Krajowego, a Jedwabny & Brzozowska Legal polskiej firmie rodzinnej Polcom Group w finansowaniu budowy hotelu Courtyard by Marriott w Edynburgu. Wartość projektu to 14 mln GBP.

Hotel, którego współwłaścicielem jest Polcom Group został oficjalnie otwarty 22 listopada 2017 r. Docelowo obiekt w Edynburgu będzie finansowany przez trzy podmioty: Polcom Group, Fundusz Ekspansji Zagranicznej i BGK, który zapewnia 60 proc. finansowania (8,5 mln GBP). Polcom i FEZ, zarządzany przez PFR TFI, obejmą odpowiednio 51 i 49 proc. udziałów. Spółka zapowiada kolejne inwestycje, które mogą przekroczyć wartość 120 mln GBP, co oznacza, że będzie to największa polska inwestycja w Wielkiej Brytanii.

Kancelaria CMS doradzała BGK przy uruchomieniu finansowania na tę inwestycję. Przy transakcji pracował zespół CMS kierowany przez Tomasza Zwolińskiego (counsel, radca prawny), w składzie: Jakub Rachwol (starszy prawnik, radca prawny) oraz Maciej Dobrzelak (prawnik, aplikant adwokacki), przy współudziale zespołu Bankingu i finansów CMS w Edynburgu.

Kancelaria Jedwabny & Brzozowska Legal doradzała Polcom Group w procesie uzyskania pierwszego w historii firmy kredytu na finansowanie inwestycji budowlanej. Transakcję prowadzili radca prawny Tomasz Jedwabny i radca prawny Magdalena Brzozowska partnerzy kancelarii.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×