Tu jesteś:

Orbis zainwestuje 100 mln zł, najwięcej w hotele w Warszawie

Sofitel Warsaw Victoria

Do 2014 r Orbis  chce zainwestować kwotę 100 mln zł. Najwięcej pieniędzy ma trafić na rynek warszawski, m.in. na na modernizację Sofitelu, Novotelu Centrum oraz Mercure Centrum.

- Chcemy zainwestować 100 mln zł, większość z tych środków trafi na rynek warszawski. Najwięcej planujemy przeznaczyć na modernizację hotelu Sofitel, będzie to 35 mln zł. 20 mln zł chcemy też zainwestować w Novotel Centrum i taką samą kwotę w Mercure Centrum Warszawa - powiedział Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbisu. Dodał, że spółka chce również m.in. przeznaczyć 5 mln zł na wprowadzenie nowej marki w czterech hotelach klasy Ibis, trzech w Warszawie i jednym w Łodzi.
Na inwestycje w Warszawie ma trafić łącznie 90 proc. planowanych nakładów. Będą one  realizowane ze środków własnych i  mają pomóc spółce przeciwstawić się silniej konkurencji na rynku hotelarskim w stolicy, oraz przygotować część hoteli do ewentualnej sprzedaży. - Musimy inwestować, ponieważ pojawia się coraz więcej nowych hoteli, konkurencja jest silna. Modernizacja to też sposób na podniesienie wartości obiektów – wyjaśnił  Ireneusz Węgłowski. Orbis notuje obecnie w hotelach na rynku warszawskim około 65 proc. frekwencję. - Na rynku warszawskim widzimy tradycyjnie duże wahania frekwencji w ramach poszczególnych tygodni, przez co rynek wbrew pozorom nie jest tak łatwy - powiedział wiceprezes. Poinformował również, że na rynku hotelarskim trudna sytuacja ma obecnie miejsce również w Poznaniu, Katowicach oraz Szczecinie. - Liczyliśmy na to, że nowa infrastruktura rozrusza rynek poznański, tymczasem nie jest ona odpowiednio wykorzystywana  - ocenił Ireneusz Węgłowski.
Grupa Orbis zarządza obecnie 60 hotelami w 28 miastach w Polsce. W Warszawie grupa posiada 11 hoteli. Spółka planuje w kolejnych latach powiększać sieć zarządzanych hoteli o około 10 obiektów rocznie.

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×