Tu jesteś:

Orbis sprzedał hotel w Budapeszcie

Węgierska spółka Orbisu podpisała z grupą Starwood umowę sprzedaży za 75 mln euro hotelu Sofitel w Budapeszcie. 

Węgierska spółka Orbisu- Accor - Pannonia Hotels Zrt.- podpisała z grupą Starwood umowę dotyczącą sprzedaży za 75 mln euro hotelu Sofitel w Budapeszcie. Orbis będzie zarządzał w dalszym ciągu tym hotelem.

Transakcja zostanie zrealizowana poprzez przeniesienie wszystkich składników majątku - w tym nieruchomości i ruchomości - oraz działalności gospodarczej prowadzonej przez hotel (w tym umów i klientów) na rzecz kupującego. 

Jak podaje spółka, celem transakcji sprzedaży wraz z zarządzaniem zwrotnym (sale management back) jest optymalizacja działalności hotelarskiej prowadzonej przez grupę emitenta, w tym pozyskanie funduszy na dalszy rozwój i zwiększanie zwrotu z inwestowanego kapitału. 

Jednocześnie wraz z finalizacją transakcji strony zawrą umowę zarządzania, na podstawie której hotel oddany zostanie w zarządzanie spółce zależnej Orbisu i będzie kontynuował działalność pod marką "Sofitel". Umowa zarządzania zawarta zostanie na początkowy okres 30 lat. 

Cena może ulec korekcie na zasadach standardowo stosowanych w tego typu transakcjach związanych z sytuacją finansową i biznesową hotelu w dniu finalizacji transakcji, jednak nie powinna ona mieć istotnego wpływu na ostateczną cenę.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×