Tu jesteś:

Orbis otworzy 38 nowych hoteli

Grupa Orbis zapowiada kolejne inwestycje w Warszawie, Budapeszcie i Pradze. W ciągu najbliższych 3 lat spółka zamierza otworzyć w regionie 38 nowych hoteli. 

Grupa Orbis zapowiada kontynuację inwestycji w Europie Wschodniej, w tym przede wszystkim w Warszawie, Budapeszcie i Pradze.

Prezentując wyniki za ubiegły rok spółka poinformowała o posiadanych zasobach gotówkowych w wysokości 215 mln PLN, co pozwala myśleć o dalszych inwestycjach i daje też szansę na pozyskanie zewnętrznego ich finansowania. W 2017 roku spółka notowana na warszawskiej giełdzie  osiągnęła wzrost zysku operacyjnego EBiTDA o 20,2 proc. oraz wzrost przychodów o 5,4 proc. 

Szczególnie interesujące dla spółki rynki to Budapeszt- gdzie  w niektórych hotelach przychody wzrosły o20-30 proc.- oraz Rumunia stająca się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. 

Siedzibą Orbisu jest Warszawa, a Polska jest kluczowym rynkiem dla niego, na którym wciąż inwestuje i rozwija sieć. W Polsce ulokowanych jest 70 hoteli, z 126 ogółem należących do sieci Orbisu. Krajowi goście hotelowi przynoszą 42 proc. łącznych przychodów spółki. 

Ponad 70 proc. gości w polskich hotelach stanowią osoby podróżujące w celach biznesowych, co różni ten rynek od Węgier i Czech, gdzie nieco ponad połowa klientów Orbisu to turyści. 

Jako wyzwania, przed którymi staje Orbis - jak i cała branża hotelowa - w 2018 roku, prezes spółki wymienił niedobory zasobów ludzkich oraz digitalizację, która powoduje zmiany w oczekiwaniach klientów. 

Spółka rozwija też nowe formaty usług, w tym koncept kawiarni hotelowych Wise Cafe, których oferta bazuje na naturalnych i lokalnych produktach i które mają przyciągać klientów również spoza grupy gości hotelowych dzięki przytulnej i wygodnej przestrzeni. 

Źródło: PAP

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×