Tu jesteś:

Orbis kupił 4 hotele za około 100 mln zł

Zarząd Orbisu poinformował, że Hekon-Hotele Ekonomiczne (spółka zależna od Orbisu) dokonała transakcji zakupu zwrotnego czterech leasingowanych nieruchomości hotelowych.

Sprzedającym była spółka IV.DIL Polska Leasing. Kwota transakcji – 25, 7 mln euro, została zapłacona przez Hekon-Hotele Ekonomiczne ze środków własnych. W rękach Orbisu znalazły się w zamian hotele: Ibis przy ul. Ostrobramskiej w Warszawie, Ibis przy Alei Solidarności w Warszawie, Ibis przy ul. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu oraz IIbis przy Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.
Nabyte nieruchomości stanowiły przedmiot leasingu i były wykorzystywane przez Hekon-Hotele Ekonomiczne do prowadzenia działalności hotelowej. Transakcja była realizacją umowy uczestnictwa zawartej przez Hekon-Hotele Ekonomiczne, VI. DIL Polska Leasing , Accor oraz DIL Polska Real Estate Leasing w 6 listopada 2002 r. (zmienionej 10 sierpnia 2012 r.), na podstawie której Hekon posiadał opcje kupna tych nieruchomości.
Jak podał Orbis – transakcja pozwala na korzystniejsze zarządzanie kosztami działalności prowadzonej w wymienionych czterech hotelach i jest przejściowym etapem do kolejnego procesu refinansowania tych nieruchomości z udziałem nowego inwestora finansowego.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×