Tu jesteś:

Orbis będzie przejmował hotele

Orbis S.A,  jedna z największych sieci w Polsce, szuka okazji do przejęć na rynku hoteli, chce zmniejszyć zadłużenie i nie planuje dodatkowej dywidendy.

Siec hoteli Orbis S.A. będzie szukać okazji do przejęć na rynku hotelowym i w biznesach powiązanych. Zarząd Grupy stawia przede wszystkim na rozwój i chce powiększać sieć hoteli w każdym kraju, gdzie ma to sens- na przykład w Rumunii, Polsce, w krajach nadbałtyckich.

–Jesteśmy wyjątkowo aktywni, szukamy okazji na każdym rynku. Jesteśmy zainteresowani przejęciami na rynku hotelarskim, ale i w innych liniach biznesowych powiązanych z tą branżą. Jeśli jakaś transakcja będzie miała sens, to ją zrobimy. Ważne, by znaleźć dobrą okazję z dobrą stopą zwrotu. To największe wyzwanie, dlatego potrzebujemy czasu - poinformował prezes spółki Gilles Clavie na spotkaniu z inwestorami.                                  

Spółka może sobie pozwolić na tego typu projekty, gdyż  ma obecnie silną pozycję finansową: na koniec czerwca 2017 r.  Orbis miał ponad 240 mln zł gotówki. Wskaźnik dług netto/EBITDA wyniósł 0,9x.                                                                                                       

Zdaniem prezesa, w sytuacji, gdyby nie było okazji do wydania środków,  to w drugiej kolejności należałoby myśleć o zmniejszeniu zadłużenia. Dopiero potem można zastanawiać się  nad wypłatą dodatkowej dywidendy Nie jest to jednak  priorytet Grupy.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×