Tu jesteś:

Obiekty hotelowe w cenie

Poprzedni rok to bez wątpienia jeden z najlepszych dotychczas okresów dla polskich hotelarzy. Kondycja sektora hotelowego jest wyjątkowo dobra, a cała branża odnotowuje wyraźny rozkwit.  – ocenia Aleksandra Burkot, Konsultant w Dziale Badań Rynku w Knight Frank.

Dojrzałość polskiego rynku hotelowego potwierdza już nie tylko obecność międzynarodowych sieci hotelowych, ale ogromne zainteresowanie rynkiem nowych podmiotów i nowych sieci, do tej pory nie obecnych w tej części Europy. Wartym uwagi jest rozwój hoteli ekonomicznych i ekspansja nowych marek w Polsce takich jak Moxy, Motel One, Indigo czy zapowiadany Radisson Red. Ponadto na rynku znalazło się także miejsce dla hoteli wyższej klasy; potwierdzone nowe inwestycje to Autograph Collection w Krakowie sieci Marriott International, Curio A Collection by Hilton w Poznaniu czy RafflesHotels& Resorts w Warszawie.

Dobra kondycja sektora hotelowego znalazła odzwierciedlenie również na rynku inwestycyjnym. Już po pierwszych miesiącach 2017 roku widać, że jest to najlepszy rok w historii pod względem ilości przejęć w segmencie hotelowym. Jedynie w pierwszym kwartale 2017 roku wolumen transakcji inwestycyjnych w sektorze opiewał na kwotę 218 mln EUR, stanowiąc niemal połowę wartości kapitału zainwestowanego w tym okresie w nieruchomości komercyjne w Polsce. Największe transakcje hotelowe zamknięte w okresie od stycznia do marca 2017 roku to sprzedaż obiektu Sheraton Grand Kraków, The Westin Hotel Warsaw czy Radisson Blu Warsaw.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×