Tu jesteś:

Nowy hotel powstanie przy Długim Targu w Gdańsku

Polsko-niemiecka firma deweloperska Von der Heyden Group zapowiedziała rozpoczęcie we wrześniu tego roku budowy trzygwiazdkowego IBB Blue Hotel Gdańsk w kamienicach na rogu Długiego Targu i ul. Mieszczańskiej w Gdańsku - donosi serwis e-hotelarz.pl.

Hotel będzie dysponował 88 pokojami położonymi na czterech piętrach. W budynku będzie prawie 1 tys. mkw. powierzchni na dodatkowe usługi hotelowe, takie jak restauracja, centrum odnowy oraz butiki.

Operatorem hotelu będzie sieć hotelowa IBB Hotel Collection (IBBHC), która w Polsce zarządza dwoma czterogwiazdkowymi hotelami: IBB Grand Hotel Lublinianka w Lublinie oraz IBB Hotel Andersia w Poznaniu. Oba zostały wybudowane przez tę samą firmę, która inwestuje w Gdańsku: Von der Heyden Group.

Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 11 mln euro, czyli ok. 47 mln zł i zostanie pokryty kredytem bankowym zaciągniętym w Alior Banku.

Projekt adaptacji kamienic powstaje w trójmiejskiej pracowni Architectonica. Tworzą go architekt Michał Skwarło oraz Tomasz Wojtkowiak, który odpowiada za wnętrza.

Rozpoczęcie prac budowlanych planuje się na wrzesień 2015 r., a zakończenie na wiosnę 2017 r.

Źródło: e-hotelarz.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×