Tu jesteś:

Nieruchomości nad Bałtykiem atrakcyjne nie tylko latem

Apartamenty Dune w Mielnie.

Rynek nieruchomości w kurortach charakteryzuje sezonowość, ale nie oznacza to, że miejscowości na Wybrzeżu atrakcyjne są tylko latem. Wbrew obiegowym opiniom, nadmorskie plaże żyją nie tylko w wakacje. A dane wyraźnie pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają Bałtyk także jesienią i zimą. W tym okresie w weekendy nad morze wyjeżdża blisko 40 proc. osób.

Analizy z kilku źródeł przełamują mit, jakoby Morze Bałtyckie atrakcyjne było tylko latem. Według TNS Pentor, od kilku lat sukcesywnie spada liczba osób, które wybierają nadbałtyckie plaże na odpoczynek latem. W okresie czerwiec-wrzesień w minionym roku planowało tu wakacje jedynie 27 proc. Polaków. Z kolei Instytut Turystki podsumowuje, że jesienią i zimą dłuższy urlop nad polskim morzem spędziło 17 proc. osób, a weekendowe wyjazdy wybiera nawet co trzecia osoba (37 proc.).

Dlaczego tak się dzieje? Bo Polacy coraz częściej nad długi, dwutygodniowy urlop przedkładają częstsze, ale krótsze wyjazdy weekendowe. Taka zmiana w segmencie ruchu turystycznego czyni nadmorskie kurorty popularnymi również zimą, i sprawia, że Bałtyk żyje nie tylko w wakacje. Odpoczynek nad morzem, poza ścisłym sezonem wybierają osoby, które chcą spędzić kilka dni w spokojnym otoczeniu. Ale zamiast zatłoczonych kurortów dla narciarzy, wolą plaże, które w tym okresie są spokojne. 

Na tej zmianie preferencji wyjazdowych Polaków zyskują głównie kurorty postrzegane jako całoroczne, które o każdej porze roku zapewniają wygody jak restauracje czy salony SPA. Zimową turystykę nadmorską wyraźnie widać m.in. w Mielnie.

– Od września nad Bałtykiem widać mniejszy ruch, ale nie oznacza to, że ruch zamiera. Wiele osób, woli wypoczynek po sezonie. Z roku na rok obserwujemy wzrost, tych którzy chcą wypoczywać poza okresem letnim – potwierdza Cezary Kulesza, kierownik sprzedaży firmy Mielno Holding – Firmus Group.

By odpowiedzieć na potrzeby osób, które wybierają Bałtyk także zimą deweloperzy realizują nowe projekty apartamentowe. W Mielnie postają obecnie dwie takie inwestycje – luksusowy apartamentowiec Dune, zlokalizowany przy samej plaży. W budowie jest już także II etap kameralnej Rezydencji Park.

Cezary Kulesza wskazuje jednak, że apartamenty nad morzem kupowane są nie tylko na własne potrzeby. - Osoby, które chcą bezpiecznie zainwestować kapitał dostrzegają zmianę w preferencjach wyjazdowych Polaków. Wiedzą, że nadmorski apartament można wynająć z zyskiem nie tylko latem – wyjaśnia. Kupienie apartamentu w dobie zawirowań na giełdzie i niskich zysków z lokat bankowych jest jedną z najbezpieczniejszych inwestycji. Według wyliczeń ekspertów rynku zyski z wynajmu takich lokali osiągają stopę od 4 do nawet 10 proc. rocznie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×