Tu jesteś:

Manor House skończył remont Pałacu Odrowążów

Pałac Odrowążów, Chlewiska

Nowe pokoje, nowe wyposażenie i nowa elewacja. Po pożarze, który zniszczył dużą część prawego skrzydła, Pałac Odrowążów w niespełna rok przeszedł gruntowny remont i już od początku listopada jest gotowy do przejęcia nowych gości.

W najbliższych latach planowana jest rozbudowa Pałacu poprzez podziemne SPA.

Prapoczątki posiadłości Odrowążów sięgają 1121 roku, w którym to Prędota Stary Odrowąż, władający Chlewiskami z nadania Bolesława Krzywoustego, wybudował tu kościół, a następnie w 1135 r. – dwór rycerski. W XV w. na miejscu rycerskiego dworu Odrowążowie wznieśli murowany zamek i w tym samym czasie przyjęli nazwisko Chlewiccy. Dziś Pałac Odrowążów  jest częścią kompleksu pałacowo-parkowego i wypoczynkowo-rekreacyjnego Manor House SPA Chlewiska.

25 grudnia 2012 r. w płomieniach stanęła część poddasza pałacu. Zniszczony został cały dach prawego skrzydła, poddasze i II piętro. Pokoje gościnne nie ucierpiały tak bardzo na pożarze, jak na samej akcji ratunkowej. To głównie duża ilość wody użyta do gaszenia płomieni zniszczyła resztę budynku. Po akcji ratowniczej remontu wymagała więcej niż połowa zabytkowego budynku.

Właściciele Pałacu Odrowążów, zajmujący się obiektem od 1999 r. postanowili wyremontować wszystkie pokoje gościnne pałacu. Należało także odtworzyć dach oraz zabrudzoną dymem, popiołem i akcją ratunkową elewację. Wnętrza przeszły generalny remont, począwszy od surowych ścian i podłóg, które wymagały remontu lub odtworzenia.

W Pałacu Odrowążów jest teraz 17 nowych pokoi. Goście wybierają spośród pokoi jedno- i dwuosobowych, a także spośród standardów LUX lub Superior. Dostępny jest także stylowy dwupokojowy Apartament Odrowąża o powierzchni 80 mkw.

Obecnie trwa odbudowa dawnej, zabytkowej baszty tuż przy pałacu, a w planach jest zbudowanie drugiego dwupoziomowego podziemnego SPA we wzgórzu pałacowym.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×