Tu jesteś:

Makrum stawia na hotele

– Celem prezesa Rafała Jerzego jest uczynienie działalności hotelarskiej jednym z głównych biznesów grupy Makrum – mówi na łamach Pulsu Biznesu Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels.

Do sieci Focus Hotels dołączyć ma trzygwiazdkowy hotel w Chorzowie i czterogwiazdkowy w Innowrocławiu, który będzie pierwszym obiektem nowej luksusowej marki Focus Premium. Dotychczas spółka zarządzała hotelami z segmentu ekonomicznego – podaje PB. Jednak w najbliższych latach planuje położyć większy nacisk na segment Premium.

– W najbliższych latach cały zysk będziemy przeznaczać na rozwój. Obecnie jesteśmy w stanie wybudować jeden hotel na dwa lata, a jeśli nasze przychody wzrosną, rozważamy przyspieszenie inwestycji, by nowy hotel powstawał co roku. Nasz cel strategiczny to zwiększenie liczby pokoi do 1 tys. do czerwca 2015 – na łamach Pulsu Biznesu zapowiedział Łukasz Płoszyński.

Grupa Makrum myśli także o budowie pierwszego hotelu w stolicy. W planach jest 250-300 łączących 3 standardy, od 2 do 4 gwiazdek. Pod uwagę brane są centrum, Wola oraz biurowe zagłębie na Mokotowie. Szacowany koszt inwestycji może sięgnąć około 50 mln zł. Oprócz Warszawy, grupa rozważa także inwestycje w większych miastach takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław, choć nie wyklucza także projektów w mniejszych miastach na zasadzie dzierżawy lub inwestycji w atrakcyjnych biznesowo i turystycznie miastach w okolicach 100 tys. mieszkańców.

Spółka przymierza się także do giełdowego debiutu, jednak jak zdradził na łamach Pulsu Biznesu, Łukasz Płoszyński nie nastąpi to wcześniej niż pod koniec 2014 r.

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×