Tu jesteś:

MSP: nie udało się sprzedać Uzdrowiska Horyniec

Resort skarbu poinformował o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji dotyczących prywatyzacji spółki Uzdrowisko Horyniec w Horyńcu – Zdroju.

Ministerstwo już w 2011 r. wystawiło na sprzedaż niemal 90 proc. akcji Uzdrowiska Horyniec. Resort chce sprzedać w pakiecie ponad 14144 udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy. Poprzednie negocjacje z dwoma zainteresowanymi podmiotami, prowadzone w lutym, również nie dałyy rozstrzygnięcia. MSP ma 100 proc. udziałów w Uzdrowisku Horyniec. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi, zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".  Z usług spółki korzystają pacjenci NFZ, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz  klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: Dom Zdrojowy, Jawor oraz Modrzew w których zatrudnia około setki pracowników.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×