Tu jesteś:

Kurorty: ambitne plany na 2013 r.

Apartamenty pod Śnieżką, Karpacz

Apartamenty pod Śnieżką, Karpacz

Deweloperzy rynku apartamentów wakacyjnych zapowiadają na 2013 r. intensywne prace. Budować będą w topowych kurortach i w mniej popularnych miejscowościach – podaje portal InwestycjewKurortach.pl. 

Zdrojowa Invest prognozy na najbliższy rok określa jako „umiarkowanie optymistyczne”. Zdaniem firmy stabilnie będą się sprzedawały apartamenty wakacyjne premium, w tym w condo hotelach, zwłaszcza najlepiej zlokalizowane oraz w pobliżu infrastruktury rekreacyjnej.

W najbliższych miesiącach Zdrojowa Invest kontynuować będzie prace nad rozpoczęciem największej inwestycji planowanej nad Bałtykiem – projektu Baltic Park Molo w Świnoujściu. W ramach tego przedsięwzięcia na przestrzeni najbliższych sześciu lat ma powstać kompleks hotelowo-rozrywkowo-handlowy, którego realizacja pochłonie ok. 200-250 mln zł. W 2013 r. rozpocząć się ma komercjalizacja i budowa I etapu, czyli ponad 400 apartamentów hotelowych i wakacyjnych, lokale usługowe oraz promenada. – Choć jeszcze nie rozpoczęła się oficjalna komercjalizacja, wszystkie lokale usługowe przy nowej promenadzie w jednym z budynków zostały już zarezerwowane – mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest.

Prace nad budową kompleksu dziewięciu budynków Boulevard Ustronie Morskie spółki Zdrojowa Invest również będą kontynuowane. Inwestycja powstaje na klifie o długości ok. 300 metrów. W sprzedaży jest jeszcze 27 mieszkań, z 48 zaplanowanych w całym kompleksie. Deweloper zamierza kontynuować prace nad dwoma kolejnymi inwestycjami w górach, choć nie zdradza ich dokładnych lokalizacji.

W 2013 r. ma ruszyć m.in. budowa kolejnych 24 lokali realizowanych przez Kristensen Group na osiedlu Apartamenty pod Śnieżką w Karpaczu. Deweloper chce także w tym roku wznowić swoją aktywność nad morzem. Jak poinformowali przedstawiciele spółki, firma chce przejąć od banku prawie gotowy budynek, którego nie zdołał dokończyć pierwszy inwestor.

Latem ma zakończyć się budowa Baltic Cliff w Niechorzu. W apartamentowcach, które realizuje spółka ST Investments, powstanie 90 apartamentów o powierzchni od 24 do 54 mkw. oraz centrum Spa & Wellness. Do sprzedaży pozostało 27 lokali. Budynek położony jest 80 m od morza, w bezpośrednim sąsiedztwie latarni morskiej.

Z kolei spółka Sun & Snow przyspieszyła z kolejnymi etapami budowy kompleksu w Szklarskiej Porębie. Drugi budynek, którego budowa już ruszyła, zaoferuje 45 apartamentów i ma być gotowy na koniec 2013 r. Deweloper na wiosnę planuję ruszyć z budową trzeciego obiektu powstającego w ramach Sun & Snow Resort Szklarska Poręba, czyli condo hotelu. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×