Tu jesteś:

Kamień węgielny pod The Bridge we Wrocławiu

Na Ostrowie Tumskim wmurowano kamień węgielny pod budowę hotelu, którego inwestorem jest Tacit Investment. 

Podczas uroczystości ujawniono jego nazwę – c Zaprezentowano także wizualizacje budynku oraz projekt wnętrz. Wśród gości obecni byli m.in. przedstawiciele inwestora, wiceprezydent Wrocławia oraz projektanci. Nowy hotel na Ostrowie Tumskim zaoferuje swoim gościom 184 pokoje, restaurację, sale konferencyjne, garaż podziemny i  widok z tarasu na dachu. Obiekt będzie gotowy w drugim kwartale 2019 roku.

Nowy wrocławski hotel wpisuje się architektonicznie w historyczną, najstarszą część Wrocławia. Zadaniem inwestora i projektantów było stworzenie miejsca, które nie tylko dopełni istniejącą przestrzeń, ale także pozwoli docenić klimat Ostrowa Tumskiego. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu w budynku naturalnych materiałów, takich jak tradycyjnie wypalana cegła, beton, szkło i metal.

Inwestorem budynku jest Tacit Investment, firma z silną pozycją kapitałową – prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce. Hotel The Bridge będzie działał pod marką MGallery by Sofitel, którą AccorHotels wprowadza do Polski. To kolekcja hoteli butikowych oferujących usługi dla najbardziej wymagających gości. Koncepcję pięciogwiazdkowego hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusagroup. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.
 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×