Tu jesteś:

Kamień węgielny pod Granarię wmurowany

Wizualizacja hotelu na Wyspie Spichrzów

Granaria Development Gdańsk Sp. z o.o. - konsorcjum spółek: Immobel i Multibud we współpracy z UBM Polska oraz Miastem Gdańsk, pomyślnie zakończyła fazę przygotowawczą dla projektu "Granaria". Zostały spełnione wszystkie warunki do rozpoczęcia budowy na północnym krańcu Wyspy Spichrzów.

Pierwszy etap projektu obejmuje budowę kompleksu mieszkalno-handlowego, jak i hotelu na działce o wielkości 18.000 mkw.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 9 marca 2017r. Projekt przewiduje realizację  budynków o funkcjach: biurowych, handlowych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 60.000 mkw. oraz hotelu. Immobel oraz Multibud są odpowiedzialne za część mieszkaniową i komercyjną, podczas gdy UBM Polska odpowiada za realizację hotelu. Projekt "Granaria" będzie realizowany etapami. Pierwszy z nich zostanie zrealizowany do końca 2018 r., całość pięć lat później.

Hotel na Wyspie Spichrzów będzie działał pod marką Holiday Inn i będzie składać się z kilku połączonych ze sobą budynków. Na powierzchni 13.700 mkw. pomieści 236 pokoi. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia RKW.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×