Tu jesteś:

InterContinental: UBM i Warimpex sprzedały, ale będą zarządzać

Fot. UBM

Warimpex oraz UBM poinformowały, że zamknęły proces sprzedaży Hotelu InterContinental w Warszawie na rzecz spółki WestInvest InterSelect – otwartego funduszu nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank.

– Zamknięcie transakcji miało miejsce tuż przed świętami. Wartość sprzedaży przekraczająca 100 mln euro, czyni ją największą transakcją na rynku hotelarskim w Polsce. Cena ta może być jeszcze wyższa, ponieważ na wypadek odpowiednio dobrych wyników hotelu uzgodniono możliwość jej wzrostu – czytamy w komunikacie. Warimpex i UBM wspólnie posiadały po 50 proc. udziałów w tym pięciogwiazdkowym hotelu, posiadającym 414 pokoi, suit i apartamentów. Aby osiągać korzyści z rozwoju hotelu także w kolejnych latach, Warimpex i UBM będą, w ramach umowy, najmować hotel w zamian za stały czynsz dzierżawny i do 2027 r. będą go w dalszym ciągu prowadzić pod marką InterContinental.
– Pozostając właścicielem spółki operacyjnej do 2027 r., zapewniamy sobie potencjalne zyski na przyszłość. Ta konstrukcja dzierżawy, sprawdzona już przy wielu transakcjach hotelarskich, przyniesie funduszowi stałe zyski z kapitału, niezależne od ryzyka rynkowego i działalności hotelu, a sprzedającym umożliwi płynność finansową wspierającą nowe inwestycje – mówi Karl Bier, prezes UBM.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×