Tu jesteś:

Immobile powiększa sieć hoteli

Immoibile GK rozszerza swoją sieć hotelową  w Polsce i za granicą. Nie wyklucza też wejścia na główny rynek warszawskiej GPW.

W I kwartale b.r. do sieć hoteli  Immobile GK dołączył  ósmy obiekt – w Bydgoszczy. Spółka zawarła umowy najmu na kolejne hotele – w Poznaniu, Sopocie, Białystoku, Lublinie i Warszawie

-Otwarcie obiektów w Sopocie i Poznaniu planowane jest na I kwartał 2018 roku, na przełomie II i III  otwarty zostanie hotel w Lublinie, a największy –  w Warszawie- zostanie uruchomiony za 3 lata - wyjaśnia Sławomir  Winiecki, wiceprezes zarządu spółki .

 Zaawansowane są też rozmowy w sprawie kolejnych lokalizacji -  w Poznaniu i  Wrocławiu. Spółka zainteresowana jest rynkami zagranicznymi- ukraińskim, białoruskim lub niemieckim, a także rumuńskim. Właśnie w Bukareszcie może powstać  jej pierwszy zagraniczny hotel.

Immobile  prowadzi obecnie  dwa duże projekty- osiedle mieszkaniowe Platanowy Park oraz budowę budynku handlowo-usługowo-biurowego Immobile K3. Realizacja kolejnej inwestycji mieszkaniowej może ruszyć na początku przyszłego  roku.

Zarząd Grupy  chce wydzielić trzy spółki zależne związane  nieruchomościami  i wprowadzić je na rynek główny warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w ciągu najbliższych 2-3 lat.  Deklaruje również zainteresowanie REIT-ami. Jeżeli ustawa, obecnie przygotowywana przez Ministerstwo Finansów, przyjmie kształt, który pozwoli na obniżone opodatkowanie akcjonariuszy- Immobile GK w ciągu 8-10 miesięcy może stworzyć własny REIT.

Źródło: PAP Biznes

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×