Tu jesteś:

Hotele w Mordorze

Warszawski Służewiec Przemysłowy jest hotelowym pustkowiem, ale dla deweloperów nieruchomości  z tego segmentu  może stać się prawdziwym eldorado.

Na warszawskim Mokotowie, gdzie znajduje się  największy kompleks biurowy- Służewiec Przemysłowy, popularnie zwany „Mordorem”- nie został dotąd otwarty żaden hotel, a rejon ten ciągle pozostaje białą plamą na hotelowej mapie miasta.

Według firmy  Hotel Professionals, już w 2002 roku na Służewcu potrzebnych było ok. 500 pokoi hotelowych, niezbędnych dla zrównoważonego rozwoju rynku biurowego i komercyjnego.

-  Uważamy, że obecnie niezbędnych jest około 1000 pokoi w nowych hotelach - ocenia Alex Kloszewski z Hotel Professionals.  - Do 2020 roku w rejonie Mokotowa należy spodziewać się budowy około 1 000 – 1 100 pokoi, co - przy prognozowanej podaży biurowej na poziomie około 1,15 – 1,20 mln m kw.- powinno zaspokoić popyt w tej dziedzinie w latach 2020 –2025.

 Sytuacja ta w najbliższym czasie ulegnie zmianie, a hotele staną się integralną częścią rozwoju tej części miasta. Planowane inwestycje tego rodzaju na Służewcu  to m.in. Four Points by Sheraton (192 pokoje), Hampton by Hilton (163 pokoje), Holiday Inn Express (167 pokoi), Moxy and Residence Inn (300 pokoi) oraz Focus Hotel Premium (238 pokoi). To jednak także może nie wystarczyć, gdyż-  jak oceniają specjaliści - od  2025 roku należy się spodziewać kolejnego wzrostu zapotrzebowania na tego typu inwestycje. Dla deweloperów to znakomite perspektywy.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×