Tu jesteś:

Hotele szukają nowych właścicieli

Wśród ok. 400 hoteli wystawionych na sprzedaż znajdują się m.in. pięciogwiazdkowe obiekty w stolicy, a każdy z nich wart jest po kilkaset milionów złotych – wylicza Rzeczpospolita.

Poza wieloma małymi, nieskategoryzowanymi hotelami na sprzedaż wystawione są luksusowe obiekty w stolicy i innych dużych miastach. Jak podaje „Rz” same hotele pięciogwiazdkowe z Warszawy – Bristol, Westin oraz Radisson Blu przy ul. Grzybowskiej – warte są blisko miliard złotych. Nowych właścicieli mogą znaleźć również m.in. krakowski Sheraton oraz gdański Hilton, a umowy sprzedaży obiektów grupy Gromada w Białymstoku, Olsztynie i Berlinie są w fazie finalizacji.

Według Rzeczpospolitej większość z ok. 400 wystawionych na sprzedaż obiektów można kupić za kilkaset tysięcy złotych lub kilka milionów. Ceny hoteli należących do firm przechodzących restrukturyzacją bądź rezygnujących z działalności noclegowej mieszczą się w przedziale kilku do ok. 10 mln zł.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×