Tu jesteś:

Hotele i górskie apartamenty tracą na bezśnieżnej zimie

Śnieżka zimą / fot.: karpacz.pl

Tegoroczna zima spowodowała, że właściciele kurortów i hoteli w górach musieli przeanalizować swoje oferty.

- Tegoroczna zima niewątpliwie negatywnie odbiła się na zyskach właścicieli hoteli i apartamentów w górskich kurortach. Brak śniegu spowodował, że liczba turystów będzie mniejsza, ale nie wszędzie – mówi Grzegorz Kosiura, dyrektor zarządzający portalu InwestycjewKurortach.pl.

Przed spadkiem zysków uchroniły się te kurorty, które mogły zaoferował klientom cos więcej niż tylko rozrywkę uzależnioną od pogody. Ośrodki nastawione zna zarobek tylko zimą, nie zapewniają dodatkowych atrakcji, które pozwalają funkcjonować cały rok.

- Projektanci i właściciele ośrodków w górach zaczynają to rozumieć. Więksi deweloperzy, planując inwestycje w górach, jako obowiązujący standard zaczynają traktować zaplecze rekreacyjno-usługowe. Wraz z kompleksami wypoczynkowymi powstają baseny, strefy SPA, całoroczne restauracje itd. Tak dzieje się m.in. w kurorcie w Czarnej Górze - twierdzi Grzegorz Kosiura.

We wspomnianym ośrodku narciarskim deweloper planuje w tym roku rozpoczęcie budowy aparthotelu z całym zapleczem rekreacyjnym i placem zabaw dla dzieci. Dodatkowo powstanie wiele udogodnień do wykorzystania poza sezonem zimowym.

- Do końca 2015 r. powstanie tam tzw. zjeżdżalnia grawitacyjna, a w przyszłym roku na terenie należącym do ośrodka rozpocznie się też budowa sześcioosobowej  kolei linowej na Czarną Górę. Na kolejne miesiące zaplanowano też wybudowanie parku linowego i nowej restauracji – opowiada Grzegorz Kosiura.

Takie plany deweloperów pokazują, w jaką stronę będzie zmierzał rozwój polskich kurortów w górach w najbliższych latach.  

Źródło: Puls Biznesu

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×