Tu jesteś:

Hotel w warszawskim Pałacu Szaniawskich?

Wrocławska firma Budizol kupiła Pałac Szaniawskich, zabytkowy budynek mieszczący się w odległości około 250 metrów od Kolumny Zygmunta. Wcześniej spółka kupiła sąsiedni Pałac Branickich. Teraz może połączyć budynki i urządzić w ich wnętrzach hotel - informuje serwis e-hotelarz.pl.

Pałac Szaniawskich powstał w połowie XVIII w. W 1743 r. jego właścicielem na drodze spadku został Józef Szaniawski. Podczas II wojny światowej pałac został zniszczony. Odbudowano go w 1950 według projektu Borysa Zinserlinga w stylu klasycystycznym. Ostatnio obiekt nie był użytkowany, wcześniej służył Urzędowi Miasta w Warszawie.

Nie wiadomo, za ile Budizol kupił budynek od urzędu miasta, jednak cena wywoławcza wynosiła 21 mln złotych. Według postanowień umowy zawartej przez Budizol z samorządem Warszawy, firma zobowiązała się do wykonania wszelkich niezbędnych remontów w ciągu maksymalnie czterech lat. Ponadto nabywca zobowiązał się do tego, że nie będzie ingerować w wygląd zewnętrzny pałacu.

Źródło: e-hotelarz.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×