Tu jesteś:

Hilton podpisuje umowę na budowę hotelu w Oświęcimiu

Hilton Worldwide ogłosił zawarcie nowej umowy franczyzowej na budowę kolejnego hotelu Hampton by Hilton. To szósty tego typu projekt w 2016 roku.

W tym roku ogłoszone zostały nowe inwestycje Hampton by Hilton, które realizowane są w pięciu różnych miastach: Lublinie, Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Kaliszu. Za wyjątkiem stolicy, do każdego z tych miast marka Hampton by Hilton zawitała po raz pierwszy. Po otwarciu planowanym na połowę 2018 roku do miast tych dołączy także Oświęcim.

Hampton by Hilton Oswiecim będzie pierwszym hotelem międzynarodowej marki w tym mieście. Hotel położony będzie w samym centrum miasta, w odległości 300 metrów od Rynku Głównego. Obiekt posiadać będzie 120 pokoi, przez co podwoi liczbę pokoi hotelowych dostępnych w Oświęcimiu. Powstanie on w nowo wybudowanej nieruchomości, której deweloperem jest Property Partner Investments, realizujący inwestycję w imieniu NPP sp. z o.o. Obok Hampton by Hilton Oliwa. Jest to drugi wspólny projekt sieci Hilton i Property Partner Investments. Obydwa hotele zarządzane będą przez Hotel Professionals Management Group sp. z o. o. Firma jest prowadzona przez Alexa Kloszewskiego, posiadającego bogate doświadczenie w branży hotelarskiej.

W Oświęcimiu mieści się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, o szczególnym znaczeniu historycznym. Stanowi ono jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc pamięci w Polsce. W zeszłym roku Muzeum zwiedziło aż 1,7 miliona osób, z czego 70% stanowili odwiedzający spoza Europy. Sam hotel mieścić się będzie w odległości jedynie 3 kilometrów od Muzeum, a zatem w wygodniej lokalizacji dla gości.

Jak zaznaczył Bogumił Rutkowski z Property Partner Investments: „W Oświęcimiu już od pewnego czasu brakowało miejsc noclegowych, a w szczególności rozpoznawalnej międzynarodowej marki, która stworzyłaby hotel dla gości przybywających z całego świata z zamiarem odwiedzenia Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Czujemy się zaszczyceni mogąc współpracować z jedną z najbardziej rozpoznawalnych spółek hotelowych na świecie, jednocześnie wnosząc swój wkład w zaspokajanie istniejącego zapotrzebowania na miejsca noclegowe.”

Phil Cordell, dyrektor ds. wyspecjalizowanej obsługi i manager marki Hampton powiedział:  “Od wejścia marki Hampton by Hilton do Polski minęło nieco ponad trzy lata i przez cały ten okres niezmiennie rozwijamy się, o czym świadczy czternaście otwartych hoteli i jedenaście będących w różnych stadiach przygotowania. Cieszymy się, że dołącza do nich nowa lokalizacja w Oświęcimiu. Dzięki temu staniemy się pierwszą międzynarodową marką, która otworzy się dla odwiedzających to miasto gości”.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×