Tu jesteś:

Hilton Worldwide ma nowego wiceprezesa na Europę Wschodnią

Essam Abouda, nowy wiceprezes Hilton Worldwide do spraw operacyjnych na Europę Wschodnią, Rosję i Turcję

Sieć Hilton Worldwide powołała Essama Aboudy na stanowisko wiceprezesa do spraw operacyjnych na Europę Wschodnią, Rosję i Turcję (EERT).  Abuda zarządza zespołem operacyjnym, w skład którego wchodzi 28 dyrektorów wykonawczych w 18 miastach. Dołączy on również do europejskiego zespołu wykonawczego pod przewodnictwem Simona Vincenta, prezesa na obszar EMEA.

Essam Abouda jest Egipcjaninem. W latach 90 powierzono mu zbudowanie silnej pozycji Hilton Hotels and Resorts jako wiodącego operatora kurortów nad Morzem Czerwonym. Zajmował wtedy stanowisko dyrektora generalnego Hilton Nuweiba Coral Resort i Hilton Taba Resort & Nelson Village, a następnie dyrektora dywizji w Sinai Peninsula, której portfel kurortów rozrósł się z pięciu do 11 obiektów.  W uznaniu za sukces został awansowany na wiceprezesa do spraw operacyjnych na Francję, Afrykę i region Oceanu Indyjskiego. Powierzono mu wtedy portfel ponad 19 hoteli i kurortów. Na zajmowanym ostatnio stanowisku wiceprezesa na region Półwyspu Arabskiego Abouda pracował w biurze Hilton Worldwide na region Bliskiego Wschodu i Afryki (MEA) w Dubaju
w Emiratach Arabskich.  W tym czasie włączył wiele obiektów do portfela MEA, m.in. otworzył dziewięć hoteli w regionie i podpisał umowy z Jabal Omar na otwarcie kolejnych sześciu.

Essam Abouda rozpoczyna pracę na nowym stanowisku w strategicznym momencie. Portfel 25 zarządzanych przez niego hoteli w regionie EERT ma się podwoić w ciągu najbliższych trzech lat. 

W całej Europie Hilton Worldwide ma 253 hotele, a ponad 135 obiektów zostanie niedługo dodanych do portfela marki.  Do ostatnio otwartych obiektów należy m.in. pierwszy hotel Hampton by Hilton w Rumunii. Natomiast kolejne obiekty zostaną otwarte w Batumi, Kijowie, Stambule i w Moskwie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×