Tu jesteś:

Dobra kondycja rynku apartamentów w kurortach

Apartamentowiec Dune w Mielnie - wizualizacja.

Zima i lato to szczególnie intensywny czas dla rynku nieruchomości w kurortach.I choć niektórzy wieszczą pogorszenie sytuacji w tym segmencie, dane firmy CEE Property Group badającej rynek i samych deweloperów, wskazują zupełnie odwrotną tendencję. Rośnie zainteresowanie inwestycjami w kurortach.

Z analizy rynku nieruchomości w miejscowościach wypoczynkowych firmy CEE Property Group, zajmującej się m.in. sprzedażą inwestycji z tego segmentu, i doradzającej deweloperom przy takich projektach, wynika, że w branży ma miejsce zauważalna poprawa sytuacji.

Po okresie lekkiego osłabienia zainteresowania inwestorów nieruchomościami w kurortach, od 3-4 miesięcy obserwujemy wyraźne ożywienie –potwierdza  Dorota Tobiasz, Dyrektor ds. Inwestycji w nieruchomości w CEE Property Group. Jej zdaniem intensywniejszy powrót klientów do deweloperów oferujących apartamenty w kurortach wynika z kliku przyczyn. – Po pierwsze, z sytuacji na samym rynku nieruchomości, gdzie mamy w tej chwili do czynienia z atrakcyjnie niskimi cenami. Po drugie, z niepewności na innych rynkach inwestycyjnych: obligacji, akcji czy nawet złota. Inwestorzy boją się ryzyka, załamania funkcjonowania tych instrumentów finansowych z uwagi na ogólny klimat niepewność w całej Europie. W rezultacie nieruchomości ponownie stały się bezpieczną przystanią dla inwestujących długookresowo – wyjaśnia Dorota Tobiasz.

Potwierdzają to zarówno sami deweloperzy jak i operatorzy wynajmu nieruchomości wypoczynkowych.

- Wieści, jakoby rynek apartamentów w kurortach był w odwrocie są zupełnie nieprawdziwe. Widzimy stale rosnące zainteresowanie nie tylko po liczbie telefonów i spotkań, ale przede wszystkich po wynikach sprzedaży. Nasza inwestycja Rezydencja Park w Mielnie została sprzedana w całości w tym roku, jeszcze przed oddaniem do użytku, a prestiżowy apartamentowiec Dune zlokalizowany przy samej plaży, choć do zakończenia budowy mamy jeszcze rok, jest sprzedany już w ponad 40 proc.-mówi Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding - Firmus Group. Szef norweskiej grupy inwestorskiej zauważa, że dobrze dobrane projekty, bez problemu znajdują nabywców.

Wybrane inwestycje nad Bałtykiem mogą pochwalić się dobrymi wynikami sprzedaży. Wynika to z atrakcyjności położenia i wykończenia apartamentów. Prestiżowy Dune będzie jednym z najciekawszych projektów nad polskim wybrzeżem.W inwestycji zaplanowano 5 pięter. Większość apartamentów ma średni metraż ok. 30 – 53 mkw., i dwa lub trzy pokoje. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się jedynie 6 ekskluzywnych ponad 100 mkw. penthousów. Apartamentowiec Dune z założenia jest projektem luksusowym. Dlatego w budynku znajdzie się też hall wejściowy z recepcją, część SPA & Wellnes, a na zewnętrz 2 baseny. Od strony nadmorskiej promenady zlokalizowane na parterze restauracja i kawiarnie dostępne będą dla wszystkich turystów wypoczywających w Mielnie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×