Tu jesteś:

Art deco w chińskim wydaniu: nowa marka na hotelowej mapie Europy

Fot. Tom Kurek

Louvre Hotels Group wprowadza do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem, architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco.

Inwestorowi zależało na tym, by hotel stał się przestrzenią dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą, którzy wymagają czegoś więcej niż zwykłego miejsca, w którym zatrzymają się w podróży. Realizacja miała odpowiadać na oczekiwania najbardziej wymagających gości i odzwierciedlać hasło: Do - dare – dream (Działaj, odważ się, marz). Zaprojektowana z typowym dla Tremend rozmachem przestrzeń ma więc odzwierciedlać filozofię brandu i być dopełnieniem standardów obsługi najwyższej jakości.

To kolejny hotel z grupy Louvre Hotels.Koncept powstał z myślą o gościach, którzy są ciekawi nowych rozwiązań, ale jednocześnie cenią sobie komfort - zarówno z myślą o tych, którzy przyjeżdżają, aby wypocząć, jak i o tych, którzy odwiedzą Metropolo w związku z podróżą służbową. Zależało nam na tym, by wprowadzić nowy rodzaj gościnności: inspirowany kulturą Chin i ożywiony przez współczesne kosmopolityczne podejście. W hołdzie chińskim wartościom harmonii i przyjemności, Metropolo łączy bez kompromisów to, co najlepsze z 2 kultur hotelowych: zamiłowanie do innowacji, kunszt i dbałość o szczegóły. Od meldowania się do check-out, Metropolo zachwyci podróżnych, niezależnie od ich pochodzenia.Chińscy Goście na nowo odkryją swoją kulturę, zachowując poczucie bezpieczeństwa. Podróżnicy z Europy, żądni nowych doznać i przeżyć, odkryją zupełnie nowy styl życia, inspirowany kulturą Państwa Środka - wyjaśnia Adam Konieczny, dyrektor ds. rozwoju sieci Louvre Hotels Group.

Zależało nam na tym, aby ta przestrzeń była wyjątkowa, by dało się tu wyczuć niespotykaną nigdzie indziej gościnność – na przykład na recepcji znalazło się miejsce, gdzie będzie można skosztować chińskiej herbaty. Zadbaliśmy o to, aby odpowiedzieć na oczekiwania odwiedzających, zarówno z Europy, jak i Chin. Nieco egzotyczna estetyka chińskiego art deco przenika się tu z europejskim wzornictwem w sposób naturalny i niewymuszony. Głównym akcentem dekoracyjnym są tu pozłacane klatki. Charakteru dodają eleganckie meble i oświetlenie oraz detale - chińska mozaika, lustra czy ozdobny żyrandol. Harmonijna przestrzeń pozwoli odnaleźć klucz do równowagi, nawet w samym sercu miasta - wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, Prezes Zarządu Tremend.

Strefy wspólne zaaranżowano w taki sposób, by sprzyjały nawiązywaniu kontaktów - duże stoły oraz komfortowe krzesła zachęcają do wspólnego celebrowania posiłków. Zadbano także o strefy przeznaczone do prywatnych rozmów - w tym celu powstały odseparowane wnęki, w których będzie można spotkać się przy filiżance herbaty. Nie zabrakło również ogólnodostępnej strefy przeznaczonej do pracy. W tak inspirującej przestrzeni z pewnością narodzi się niejeden wyjątkowy projekt.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×