Tu jesteś:

5th Avenue Holding kupiła grunt pod hotel

Holiday Inn Express

Grupa Kapitałowa 5th Avenue Holding S.A. wzmacnia swoje zaangażowania w sektor inwestycji hotelowych. Właśnie została sfinalizowana transakcja zakupu przez Grupę 2,5 tys. mkw. działki na warszawskim Mokotowie. Teren przeznaczony będzie pod budowę hotelu Holiday Inn Express. 

- Jak wynika z raportu przygotowanego przez Stołeczne Biuro Turystyki, Warszawa jest najbardziej atrakcyjną destynacją turystyczną i biznesową w Polsce. W ciągu kilku ostatnich lat liczba gości krajowych wzrosła o 70 proc., a zagranicznych o 46 proc., osiągając łącznie 10 mln osób w skali roku. Zakup działki przy ul. Postępu jest więc elementem naszej strategii zwiększania zaangażowania w najbardziej perspektywiczne sektory nieruchomości komercyjnych. Wzmacnia to naszą stabilność w sytuacji ewentualnej dekoniunktury na rynku nieruchomości mieszkaniowych i jest główną przewagą konkurencyjną wobec deweloperów zaangażowanych jedynie w sektor mieszkaniowy – podkreśla Jakub Robel, prezes 5th Avenue Holding S.A.

Hotel Holiday Inn Express będzie usytuowany w centrum największej biznesowej dzielnicy Warszawy, która ostatnio dynamicznie zmienia swoje oblicze. Poza obiektami biurowych, powstaje tu coraz więcej inwestycji mieszkaniowych i właśnie hotelowych.

Holiday Inn Express zaprojektowany został przez wyspecjalizowaną w tego rodzaju inwestycjach warszawską pracownię AGK. Siedmiopiętrowy obiekt będzie dysponował 167 pokojami i jednokondygnacyjnym garażem podziemnym. Na parterze znajdować się będzie charakterystyczne dla obiektów marki Holiday Inn Express open lobby – miejsce do spotkań, pracy i wypoczynku. W hotelu znajdzie się też kilka, bardzo potrzebnych w biznesowym zagłębiu miasta, sal konferencyjnych.

Budowa inwestycji rozpocznie się w lipcu tego roku, zakończenie nastąpi we wrześniu 2019.

Holiday Inn Express to druga inwestycja hotelowa, w którą zaangażowała się Grupa Kapitałowa 5th Avenue Holding S.A. Równolegle, w tej samej części miasta, realizowany jest projekt Holiday Inn Warszawa Mokotów.

Obie marki należą do InterContinental Hotels Group (IHG) – globalnego operatora sieci hotelowych, działającego w 100 krajach.

Źródło: IHG

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×