Tu jesteś:
  • The City
  •  Hotele
  •  Structure Capital wspólnie z Barcelo Group otworzą hotel w Poznaniu

Structure Capital wspólnie z Barcelo Group otworzą hotel w Poznaniu

Fundusz private equity Structure Capital wspólnie z Barcelo Group planują otwarcie nowego hotelu 4* w Poznaniu. Pod koniec października br. Spółki podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji projektu. Obecnie w Polsce nie działa jeszcze żaden obiekt sieci Barcelo, a hotel przy ulicy Zielonej jest pierwszym projektem w Polsce, którego powstanie zapowiedziała hiszpańska spółka.

Nasze hotele Occidental są znane przede wszystkim z dobrych lokalizacji, szerokiej oferty udogodnień i najlepszej jakości obsługi, jakiej mogą spodziewać się nasi goście. Hotel w Poznaniu, ze względu na swoją lokalizację, będzie spełniał wymogi stawiane zarówno przez klienta biznesowego, związanego z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, ale także ruchu turystycznego” – mówi nam Eduardo de Gispert, odpowiedzialny za rozwój Grupy Barcelo na rynkach EMEA.

Barcelo Hotel Group jest obecnie największą na świecie siecią hotelową pozostającą w prywatnych rękach. Zarządza ponad 55 000 pokoi w hotelach 4* i 5* na 5 kontynentach, zatrudnia ponad 33 000 osób. Tylko w 2019 r. 26 należących do grupy obiektów zostało nominowanych do prestiżowej nagrody World Travel Awards w kategorii najlepszego hotelu, natomiast sama grupa Barcelo otrzymała nominację w kategoriach „Najlepsza marka w Meksyku i Centralnej Ameryce” oraz „Najlepsza marka w Europie”. Spółka została założona w Hiszpanii w 1931 r. przez Simona Barcelo i nadal pozostaje w rodzinnych rękach. Do Barcelo Group oprócz hoteli należy również ponad 700 biur podróży działających pod kilkunastoma markami w krajach hiszpańskojęzycznych.

„Jesteśmy przekonani, że dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu funduszu Structure Capital oraz 85 lat doświadczenia sieci Barcelo, hotel osiągnie sukces i na stałe wpisze się w hotelową mapę miasta. Cieszymy się, że inwestor zdecydował się na wprowadzenie nieistniejącej jeszcze marki w Polsce, ale unikalne podejście do rozwiązań biznesowych akurat w wypadku Structure Capital nie powinno dziwić” - mówi Dariusz Futoma - prezes Horwath HTL w Polsce - Spółki specjalizującej się w doradztwie na rynku hotelowym i turystycznym z ponad 100-letnią tradycją i biurami w 36 krajach.

„Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z grupą Barcelo przy tym projekcie. To świetna firma. Niesamowite dla mnie jest to, że założona przez Simona Barcelo w latach 30. XX w. Spółka, prawie 90 lat później wciąż jest zarządzana przez jego potomków. To największa firma rodzinna z jaką współpracujemy” – mówi Alan Szawarski, Prezes Structure Capital – „Uważam również, że pojawienie się hotelu akurat tej Spółki to bardzo duża szansa dla Poznania. Do Barcelo Group należy ponad 700 własnych biur podróży, które skupiają między innymi na organizowaniu wyjazdów w formule City Break we własnych hotelach. Ta synergia sprawia, że w każdym mieście, w którym grupa otwiera nowy obiekt znacznie zwiększa się ruch turystyczny. Istotne jest również to, że w wypadku inwestycji na Zielonej nie mamy do czynienia z franczyzą, jak ma to miejsce w wypadku większości marek hotelowych, tylko hotel zarządzany będzie bezpośrednio przez główną Spółkę, a to prawie zawsze przekłada się na wyższy standard. Teraz mam tylko nadzieję, że uda nam się uzyskać od miasta pozwolenie na budowę budynku, aby zrealizować ten projekt w takiej formie, jak sobie zaplanowaliśmy.”

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×