Tu jesteś:

Gościniec Litewski, czyli trakt pocztowy

Do trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej- weekend za pół ceny” zgłosiło się prawie 560 partnerów- w tym hotele, pensjonaty, muzea czy restauracje.

 

Projekt „Polska zobacz więcej…”- ma zachęcić rodaków do  zwiedzania i odkrywania jego turystycznych atrakcji na terenie całego kraju. Służyć temu ma m.in. stworzenie banku ofert i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach.

Akcja skierowana jest do przedstawicieli branży turystycznej zarówno z miejsc znanych i popularnych, jak i tych jeszcze nie odkrytych i potrzebujących wsparcia. Są znakomite projekty - takie jak  Wielki Gościniec Litewski-  ze znaną lokalną marką, ale mniej rozpropagowane poza regionem.

Wielki Gościniec Litewski, zwany w XVIII wieku „Wielkim traktem pocztowym”, to jeden z najważniejszych lądowych traktów handlowych Rzeczypospolitej. Dzisiaj  to szlak turystyczny, zaczynający się w Warszawie i wiodący na Wschodnie Mazowsze i Podlasie, przyciągający wielokulturowa spuścizną, bogatą tradycją, pięknem przyrody i znakomitą kuchnią.

Wielki Gościniec Litewski otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu EDEN „Najlepsze Europejskie Destynacje”. Laureaci muszą się wyróżniać „troską o zachowanie zrównoważonego rozwoju turystyki, dbałością o utrzymanie i promocję kultury i lokalnych tradycji, a także przedłużenie sezonu turystycznego i promocję mnie znanych turystycznie miejsc”.  Tutaj  spotykaj się cele obu tych projektów-  konkursu EDEN i nagrodzonego WGL oraz akcji „Polska zobacz więcej…”

W  jej poprzedniej, wiosennej edycji, z oferty skorzystało ponad 70 tys. osób. Organizatorzy jesiennej akcji- Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna liczą, że chętnych do skorzystania z jesiennej obniżki będzie jeszcze więcej, może przekroczyć 100 tys. osób.

Krajowy ruch turystyczny wciąż rośnie i trend taki utrzymuje się od kilku lat. Obecnie turystyka stanowi 6 proc. PKB Polski.

Średnia ocena

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×