Tu jesteś:

Wystartował projekt biurowy króLEWska

Biurowiec króLEWska w Warszawie

Z pierwszym symbolicznym wbiciem łopaty austriacki inwestor budowlany S+B Gruppe AG zaznaczył oficjalne rozpoczęcie prac budowlano-konstrukcyjnych swego nowego obiektu biurowo-handlowego króLEWska w samym sercu Warszawy. Po zakończonej powodzeniem sprzedaży Zebra Tower i przy zbliżającym się otwarciu hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre przy ul. Wspólnej 72, obiekt króLEWska jest trzecim projektem firmy S+B w stolicy Polski.

- Inwestycje obiektów biurowo-handlowych w ważnych miastach stołecznych, takich jak Warszawa, dzięki projektom wysokiej jakości zawsze utrzymują lub nawet zwiększają swoją wartość. Projekt króLEWska z pewnością spełnia te wymagania i dlatego jest dla nas wielką przyjemnością móc opracowywać i budować tak dobrze zapowiadający się obiekt w centrum miasta - mówi Reinhard Schertler, Członek Zarządu S+B.

Obiekt króLEWska to nowy budynek najwyższej klasy. Powstaną luksusowe biura oraz pomieszczenia handlowe o ogólnej powierzchni 6000 mkw. Biurowiec króLEWska zlokalizowany jest w samym sercu centrum biurowego Warszawy. W odległości 5 minut piechotą od obiektu ludzie interesu i urzędnicy mogą znaleźć wszystko, czego szukają: hotele o wysokim standardzie, liczne restauracje i kawiarnie, a także przepiękny Ogród Saski, Teatr Narodowy, Narodową Galerię Sztuki i centrum handlowe Złote Tarasy.

Zewnętrzna kompozycja 8-kondygnacyjnego biurowca króLEWska zaznaczona jest wyraźną fasadą architektoniczno-rzeźbiarską utworzoną przez pionowe rastry z oknami od poziomu podłogi do sufitu. Kubatura budynku mieści w sobie tarasy lub balkony od 1 do 6 kondygnacji. Z przestronnego tarasu na 6 kondygnacji będą mogli korzystać wszyscy najemcy powierzchni biurowych i handlowych.

Dwubarwna kolorystyka fasady składać się będzie z eleganckiej srebrno-zielonej dolnej części fasady i pozostałych, opalizujących elewacji wnoszących akcenty urozmaicenia. Kolor dla tego obiektu został specjalnie opracowany i daje wrażenie palety barw od czarnej przez fioletową do zielonej, w zależności od kąta patrzenia. Dodatkowo w wybranych miejscach umieszczone są elementy w kolorze złota.

Raster fasady utworzony jest z fałdowanych elementów powlekanych aluminium proszkowym ze zintegrowanym systemem ekranowania słonecznego. Strony wschodnia, południowa i zachodnia budynku są w pełni wyposażone w urządzenia osłaniające przed słońcem, które sterowane są automatycznie dla zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych w pomieszczeniach oraz oszczędności energii. Na fasadzie północnej system ekranowania słonecznego może być też regulowany indywidualnie, stosownie do uzgodnień z najemcami.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×