Tu jesteś:

Wyniki Unibep za 2011r. zgodne z przewidywaniami

W 2011 roku ponownie Unibep S.A. odnotowała wzrost sprzedaży tym razem na poziomie 42 proc., osiągając 939 milionów złotych przychodu. Spółka konsekwentnie realizuje swój plan rozwoju i zapowiada przekroczenie 1 miliarda wpływów w 2012 roku.

Raport Unibep S.A. za 2011 rok wskazuje na wzmocnienie pozycji spółki we wszystkich kluczowych obszarach jej działalności. Szczególny, aż czterokrotny wzrost sprzedaży, Grupa zanotowała w zakresie eksportu usług budowlanych. Na ten wynik wpłynęły zarówno kontrakty na wschodzie, jak i działalność w Norwegii. Wychodząc na pozycję lidera eksportu wśród polskich firm budowlanych Unibep zwiększa swoją stabilność na wypadek ewentualnego spadku popytu w naszym kraju.

Ważnym elementem, mającym wpływ na wyniki spółki w 2011 roku była działalność deweloperska. W grudniu minionego roku spółka zakończyła realizację inwestycji Point House w Warszawie i rozpoczęła przekazywanie klientom sprzedanych mieszkań. Grupa Unibep przeprowadziła też zmiany wewnętrzne znacznie wzmacniające pozycję spółki Unidevelopment. Oprócz tego w minionym roku zarząd Unibep zrestrukturyzował część Grupy odpowiedzialną za realizację zleceń drogowych. Choć władze spółki oceniają negatywnie sytuację w tym segmencie w naszym kraju, a realizowane w nim przez Unibep S.A. przedsięwzięcia mają marginalny wpływ na wyniki spółki, to Zarząd planuje poprawę efektywności w tym zakresie.

W tym roku spółka jest zdeterminowana by oprócz wzrostu sprzedaży zwiększyć w jeszcze wyższym stopniu dynamikę zysków. Elementami, które mają to umożliwić jest obecna kondycja finansowa, strategia rozwoju na kolejne lata i jakość portfela zleceń. Na początku 2012 roku spółka Unibep może pochwalić się bezpiecznymi umowami na realizację inwestycji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród kontraktów znikomą część stanowią zamówienia publiczne w kraju.

- Czekają nas kolejne działania, które zapewnią nam stabilność - zarówno w przypadku załamania na rynku, jak i dobrej koniunktury. Rozwijamy się wielotorowo. Prowadzimy rozmowy, dzięki którym planujemy rozszerzyć działalność na rynkach zagranicznych. Przygotowujemy też wprowadzenie na rynek nowych produktów z fabryki domów. Czeka nas też wiele strategicznych zmian, które pozwolą wzmocnić i usamodzielnić spółkę Unidevelopment. – mówi Jan Mikołuszko Prezes Zarządu Unibep S.A.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×