Tu jesteś:

Wola Retro pnie się w górę

Wola Retro w Warszawie

Prace przy budowie kompleksu biurowego Wola Retro w Warszawie toczą się zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwa demontaż części konstrukcji istniejącego budynku z lat 30-tych ubiegłego wieku i prowadzone są prace ziemne przy budowie nowego. Inwestycja LC Corp S.A. o łącznej powierzchni 24,5 tyś mkw. przywita nowych najemców już w lipcu 2019.

- Prace przy budowie Wola Retro toczą się jednocześnie zarówno przy istniejącym budynku, który jest rewitalizowany jak i przy nowo powstającym biurowcu. Z jednej strony konieczna jest częściowa rozbiórka historycznego budynku i w tym zakresie wykonywane są prace zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Jednocześnie jesteśmy już na etapie konstrukcji pierwszego piętra w budynku nowo powstającym. W kolejnym etapie planowane są prace elewacyjne przy istniejącym budynku a także wniesienie konstrukcji kolejnych pięter w nowym biurowcu. Na kondygnacjach 2,3,4 powstanie przestrzeń biurowa, gdzie wnętrza historycznego budynku będą się łączyć z wnętrzami nowoczesnego biurowca. Powierzchnia każdej z tych kondygnacji to ponad 3000 mkw. - mówi Izabela Miśta, Manager ds. Najmu, LC Corp SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Autorami projektu są architekci z APA Kuryłowicz & Associates – prof. dr hab. Ewa Kuryłowicz oraz Piotr Żabicki, Jakub Lewkowicz i Agnieszka Piotrkowska.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×