Tu jesteś:

Wola Center sprzedana za ponad 100 mln euro

Wola Center, Warszawa

Wola Center to najbardziej prestiżowa inwestycja w biurowym portfolio Develia S.A. Biurowiec znajduje się przy ulicy Przyokopowej na warszawskiej Woli. Dzielnica ta w ostatnich latach stała się centrum biznesowym stolicy. Kompleks, składający się z 4 budynków o łącznej powierzchni 31 000 mkw., wyróżnia nowoczesna i unikalna forma stworzona przez architektów z biura Kuryłowicz & Associates. Wewnątrz obiektu najemcy doceniają duże i elastyczne przestrzenie, które umożliwiają projektowanie nawet najbardziej niestandardowych biur.

Transakcja związana z Wola Center to kolejna w ostatnim czasie - po wrocławskim Retro Office House i katowickim Silesia Star - sprzedaż obiektu biurowego sfinalizowana przez Develia S.A. Tym samym spółka kontynuuje realizację strategii sprzedaży skomercjalizowanych, dobrze funkcjonujących obiektów.

Kolejna transakcja zakończona sukcesem potwierdza słuszność założeń przyjętych w naszej strategii dla obiektów biurowych. Sumując przychód z trzech zakończonych w ostatnim czasie sprzedaży, przekroczyliśmy kwotę 215 mln euro – mówi Tomasz Wróbel, Członek Zarządu DEVELIA S.A. – Zarówno obecna umowa sprzedaży Wola Center, jak i wcześniejsze umowy związane z Silesia Star i Retro Office House pokazują, że inwestorzy doceniają jakość wykonania naszych obiektów oraz odpowiedzialne i ambitne budownictwo, wpisujące się w zastaną zabudowę dzielnicy. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, ponieważ zainteresowanie naszymi budynkami przez fundusze takie, jak HinesEuropean Value Fund czy Globalworth odzwierciedla ich dużą wartość dla rynku nieruchomości komercyjnych - dodaje Tomasz Wróbel.

Kompleks Wola Center jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nieruchomości biurowych w Warszawie. Wysoka jakość oferowanej powierzchni, lokalizacja oraz profil najemcy utwierdzają mnie w przekonaniu, że nabycie Wola Center to słuszna decyzja i przełomowa transakcja dla Hines w tym regionie. Jestem pewien, że w efekcie planowanej modernizacji wolnych przestrzeni, możemy spodziewać się wzmożonego zainteresowania tą inwestycją wśród potencjalnych najemców. Tym samym przyczynimy się do rozwoju warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu – mówi Wojciech Rumian, przedstawiciel Hines Polska.

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Knight Frank oraz kancelaria Dentons.

O atrakcyjności obiektów biurowych świadczy w dużej mierze ich lokalizacja, bowiem najemcy coraz częściej wybierają budynki doskonale skomunikowane z centrum miasta. Wola Center znajduje się w nowej biznesowej dzielnicy Warszawy, idealnie wpisując się w krajobraz biurowy stolicy. Jesteśmy przekonani, że sama inwestycja, jak również jej znakomita lokalizacja zapewni nowemu nabywcy doskonałe warunki do dynamicznej ekspansjipodsumowuje Bartłomiej Kordeczka, partner w Zespole Prawa Nieruchomości kancelarii Dentons.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×