Tu jesteś:

Warszawski biurowiec Atrium 1 rozwija szklany żagiel (Galeria)

Biurowiec Atrium 1 w budowie, Warszawa

Biurowiec Atrium 1 przy rondzie ONZ, który w ostatnich miesiącach rósł w tempie piętra na tydzień, osiągnął już pełną wysokość 55 metrów i szybko zmierza do prac wykończeniowych. Będzie to jedyny budynek biurowy oddany w tym roku do użytku w biznesowym centrum Warszawy. Inwestycję realizuje Skanska.

Można już zobaczyć całą bryłę 15-kondygnacyjnego Atrium 1, który kieruje w stronę ronda ONZ charakterystyczny żagiel. W najbliższych tygodniach skończy się montaż podwójnej fasady (tzw. „podwójnej skóry” budynku), a jedną z warstw będą potrójne szyby – połączenie to pozwoli ograniczyć nagrzewanie wnętrz latem i wychładzanie zimą. Biurowiec będzie w pełni gotowy pod koniec tego roku. Do powstającej właśnie stacji metra jest od budynku tylko 40 metrów.

Budynek oferuje 18 tys. mkw. powierzchni najmu. Cała dostępna w Atrium 1 powierzchnia biurowa i handlowa jest obecnie w fazie negocjacji. Biurowiec przyciąga najemców tym, że zapłacą w nim za energię i wodę mniej niż w innych budynkach w centrum. Opłaty eksploatacyjne, tzw. service charge, będą tu niższe o 20 proc. W dużej mierze przyczyni się do tego gruntowy wymiennik ciepła, którego korzenie sięgają 200 metrów pod ziemię. To system chłodzenia i ogrzewania budynku, dzięki któremu znacznie ograniczone zostanie zużycie energii elektrycznej.

Biurowiec Atrium 1, Warszawa

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×