Tu jesteś:

Warszawski Stratos Office Center zmienia właściciela

Stratos Office Center należący do Kulczyk Silverstein Properties został nabyty przez GNT Ventures Warszawa. Wartość transakcji, zgodnie z przyjętą przez obie strony strategią nie została ujawniona.

„Sfinalizowana transakcja świadczy o dużym sukcesie leasingowym naszego zespołu. W chwili sprzedaży budynek był wynajęty w 97 proc. Tylko w ubiegłym roku doprowadziliśmy do przedłużenia i podpisania szeregu nowych umów, które stanowiły  aż 32 proc. całej powierzchni najmu. Dzięki tym działaniom, na wysoce konkurencyjnym rynku, udało nam się podnieść wartość nieruchomości” — mówi Maciej Zajdel, dyrektor zarządzający i członek zarządu w Kulczyk Silverstein Properties.
Stratos Office Center znajduje się przy ul. Ks. Skorupki w sercu warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu. Lokalizacja w sąsiedztwie dwóch głównych arterii - ul. Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich gwarantuje najemcom swobodny dostęp do środków komunikacji miejskiej, hoteli czy licznych restauracji. Swoje biura ulokowały tu znane międzynarodowe i krajowe firmy, głównie z sektora finansowego i prawnego. W budynku mieści się siedziba główna firmy leasingowej mLeasing, a wśród najemców jest m.in. Ambasada Belgijska.

„Cieszymy się z zakupu budynku tak wysokiej klasy. Stratos Office Center doskonale wpisuje się w naszą strategię i wzmocni nasze dotychczasowe portfolio. To nasz trzeci obiekt w Polsce i pierwszy w Warszawie” — mówi Anna Thomas, dyrektor zarządzający i członek zarządu GNT Ventures Warszawa.

Stratos Office Center to kameralna inwestycja biurowa klasy A z licznymi miejscami parkingowymi rozmieszczonymi na trzech poziomach. Obiekt oferuje 10 750 mkw powierzchni biurowej z częścią handlową na parterze. W ramach aktywnego zarządzania budynkiem gruntownie przebudowano lobby, które po remoncie swoim charakterem nawiązuje do najwyższej klasy obiektów biurowych w Nowym Jorku oraz zmodernizowano garaż, przez co został znacznie podniesiony standard oraz wartość nieruchomości.

Wartość transakcji, zgodnie z przyjętą przez obie strony strategią nie została ujawniona. Sprzedawcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International oraz kancelaria prawna Linklaters, podczas gdy nowemu właścicielowi doradzały firmy Knight Frank i Greenberg Traurig.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×