Tu jesteś:

Warszawa: budowa wieżowca Echo Investment może ruszyć latem

Fot. Fotolia

Echo Investment jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę wieży biurowej przy al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.

Pod koniec 2012 r. zakończyła się rozbiórka części naziemnej byłego hotelu Mercure. Kolejny etap prac – usunięcie części podziemnej – potrwa do końca kwietnia. W międzyczasie w pracowni architektonicznej APA Kuryłowicz & Associates trwają prace nad ostateczną koncepcją architektoniczną budynku.
Echo Investment ma już w ręku prawomocną decyzje o warunkach zabudowy i stara się o kolejne decyzje administracyjne. – Jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, zakładamy, że realizacja ruszy na początku II półrocza 2013 r. – poinformował The City Wojciech Gepner, public relations manager Echo Investment.
O planach wzniesienia 155 metrowego biurowca (ok. 50 tys. mkw. powierzchni) w miejscu hotelu Mercury w Warszawie, Echo Investment  poinformowało już w 2010 r. Transakcja zakupu działki pod inwestycję została sfinalizowana w grudniu 2011 r. Echo Investment przejęło parcelę o powierzchni 3300 mkw. za 31 mln euro.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×