Tu jesteś:

Warszawa będzie mieć kolejny wieżowiec wysoki na 180 metrów

44-piętrowy drapacz chmur, wysoki na 180 metrów, ma stanąć na miejscu biurowca Kolmex przy ul. Grzybowskiej – informuje Gazeta Stołeczna.

Warszawski ratusz rozpatrzył niedawno uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ul. Towarowej. Jedną z nich złożyła firma Kolmex Invest. Poprosiła o uwzględnienie w dokumencie zapisu, który pozwoli na zbudowanie przy Grzybowskiej wieżowca wysokiego na 180 metrów. Ratusz uwzględnił tę uwagę. Jak wynika z informacji gazety, firma ma już wstępną zgodę na budowę wieżowca i jest w trakcie rozmów z potencjalnym partnerem.

Nowy drapacz chmur zastąpi 8-piętrowy biurowiec Kolmex, wybudowany w 1992 r. W jego sąsiedztwie powstaje nowe centrum biznesowe Warszawy. Po drugiej stronie ulicy Ghelamco buduje właśnie 180-metrowy Warsaw Spire, a nieco dalej, przy Grzybowskiej 78 Golub GetHouse niedługo rozpocznie budowę 23-piętrowego biurowca Prime Corporate Center. U zbiegu Łuckiej i Towarowej, stoi jeszcze siedziba Instytutu Pamięci Narodowej, który za kilka tygodni wyprowadzi się na Mokotów. Stary gmach kupiła firma Skanska, która zamierza go zburzyć i postawić 180-metrowy wieżowiec. Firma Atlas Estates miała w planach drapacz chmur obok hotelu Hilton. U zbiegu Grzybowskiej i Żelaznej 130-metrowy wieżowiec zbuduje firma Liberty Development. A na terenie Browarów Warszawskich przy Grzybowskiej będą mogły powstać aż trzy 130-metrowe  wieżowce, o ile znajdzie się deweloper, który kupi ten grunt od hiszpańskiego inwestora.

Źródło: Gazeta Stołeczna

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Razem komentarzy: 1

metro wymusza

no zwłaszcza metro będzie wymuszało takie zmiany. to będą bardzo dobrelokalizacje. blisko metro, tramwaj, autobus. firmy będą chciały mieć siedziby w takich miejscach, bo będą to sobie cenić. stąd już niedługo to samo stanie się z Ilmetem, gdzie zbudują w jego miejsce biurowiec ubs, bo ONZ to będzie po oddaniu metra jeden z najlepiej skomunikowanych punktów miasta. a pracownicy takich nowoczesnych firm nie mają problemu z tym, żeby poruszać się metrem a nie pchać się z samochodem do centrum. i dlatego też burząinne stare biurowce. nie ma co za nimi płakać. Warszawa wygląda coraz fajniej

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×