Tu jesteś:

Warszawa: Polnord i Dantex pod rękę z Waryńskim

Projekt koncepcyjny zabudowy przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie powstał w pracowni S.A.M.I. Architekci.

Grupa Waryński wybrała dwóch partnerów branżowych do realizacji inwestycji mieszkaniowo-biurowej przy ulicy Jana Kazimierza w Warszawie. Około 100 tys. mkw. powierzchni użytkowej powstanie we współpracy z Polnordem i Dantexem. Umowy inwestycyjne z partnerami zostaną podpisane do końca 2012 r. Szacowana wartość całej inwestycji, liczona w cenach sprzedaży to 600-700 mln zł.

Inwestycja przy ulicy Jana Kazimierza w Warszawie realizowana będzie jako projekt mieszkaniowo-biurowy na terenie o powierzchni ponad 7 ha, który w całości należy do Grupy Waryński. W efekcie powstanie około 100 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 20-30 proc. stanowić będą biura, pozostała cześć będzie miała charakter mieszkaniowy. Grupa Waryński będzie realizować tę inwestycję poprzez dwa równoległe projekty w formie joint venture, każdy z innym partnerem branżowym. Taka formuła ma na celu optymalizację zysków oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla całego przedsięwzięcia. Z każdym  z partnerów Grupa Waryński podejmie decyzje odnośnie ostatecznego kształtu inwestycji, etapów jej realizacji oraz zdecyduje o wyborze generalnego wykonawcy.
Wybór partnerów nastąpił w drodze otwartego postępowania.
– O wyborze partnerów zadecydowało przede wszystkim ich bogate doświadczenie na rynku warszawskim oraz analiza kluczowych warunków proponowanej współpracy. Po niedawnej restrukturyzacji i zmianie strategii Grupy Waryński koncentrujemy się na działalności deweloperskiej i w tym zakresie chcemy budować swoje kompetencje. Liczymy na to, że partnerzy, których wybraliśmy, wesprą nas w efektywnym wykorzystaniu należącego do nas terenu oraz w kreowaniu przyjaznego miejsca dla przyszłych mieszkańców inwestycji – mówi Jarosław Jankowski, prezes Waryński Grupa Holdingowa.
– Projekt, w którym będziemy uczestniczyć w pełni pokrywa się z nowo obraną strategią Polnordu, która koncentruje działania naszej spółki w segmencie budownictwa mieszkaniowego i biurowego oraz zakłada zwiększenie sprzedaży mieszkań do poziomu 1500-2000 lokali w skali całego roku w perspektywie najbliższych 2 lat. Dziękujemy za okazane nam przez Grupę Waryński zaufanie jako profesjonalnemu deweloperowi i wierzymy, że stworzymy wspólnie jeden z bardziej atrakcyjnych projektów mieszkaniowych w stolicy – powiedział Piotr Wesołowski, prezes Polnord.
– Firma Dantex  związana jest z warszawską Wolą od roku 1994. Rejon ulicy Jana Kazimierza, staje się nowoczesną enklawą mieszkaniową z dodatkowymi funkcjami biurowymi i usługowymi, gdzie dzięki doskonałej komunikacji i bliskiej odległości od centrum miasta nie tylko wygodnie się mieszka, ale również chętnie pracuje – mówi Marek Roefler, prezes Dantex.
Inwestycja na Odolanach jest pierwszym projektem mieszkaniowo-biurowym Grupy Waryński, ale aktywność na rynku nieruchomości oraz budowanie kompetencji w sektorze deweloperskim stanowią jej cele strategiczne na najbliższe lata. Już w pierwszej połowie 2015 r. Grupa Waryński zakończy samodzielną realizację innej inwestycji – biurowca przy skrzyżowaniu ulic Ordona i Jana Kazimierza w Warszawie. Budynek będzie miał około 9 tys. mkw. powierzchni.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×