Tu jesteś:

Warsaw Spire: we wrześniu poziom zero

Budowa Warsaw Spire

Budynek B Warsaw Spire osiągnął poziom 0 i pnie się w górę. Pozostałe budynki kompleksu – A i C osiągną poziom gruntu odpowiednio: w sierpniu i we wrześniu 2013 r. (Galeria budowy)

Aktualnie na działce w kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia powstaje konstrukcja budynku B, fundament budynku A oraz trwają prace ziemne pod budynkiem C. Bieżący harmonogram obejmuje zakończenie prac nad osiągnięciem poziomu 0 przez dwa pozostałe budynki A i C kolejno w sierpniu i wrześniu 2013 r. Garaż podziemny znajdujący się poza budynkami kompleksu również zostanie ukończony w sierpniu.

Wraz z początkiem maja na działce Warsaw Spire rozpoczęły się także prace przy zbrojeniu płyty pod wieżę. Ciężar zbrojenia całej płyty fundamentowej pod cały kompleks to około 3700 ton, z czego 1800 ton to zbrojenie płyty pod samą wieżą. Wraz z postępującymi pracami budowlanymi do dwóch żurawi wieżowych o wysokości 66,8 m oraz 72,7 m dołączyły kolejne dwa wysokie na 72,5 m oraz 65,5 m dedykowane dla budynku A. Docelowo na działce będzie ich sześć, a najwyższy sięgnie około 225 m nad ziemią. Niedługo zwiększy się także liczba pracowników. Obecnie przez 82 godziny tygodniowo na budowie pracuje około 200 osób, a planowana liczba pracowników ma być ponad pięć razy większa.

Prace przy elewacji budynku B rozpoczną są już w drugiej połowie czerwca tego roku, a przy budynkach C i A na przełomie października/ listopada 2013 r. i w styczniu 2014 r. Inwestycja zostanie oddana do użytku w 2015 r. (niższe budynki w roku 2014). Budynek B we wrześniu 2014 r. zostanie oddany do dyspozycji pierwszego najemcy – Agencji Frontex, która zacznie przygotowywać swoje biura.

W skład kompleksu Warsaw Spire wejdą trzy budynki, które łącznie dostarczą około 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej: budynek wieżowy A o wysokości 220 metrów do czubka anteny (49 kondygnacji) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter). Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji, której wartość szacuje się na około 1 miliard zł, jest Ghelamco Poland.

Budowa Warsaw Spire, maj 2013

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×