Tu jesteś:

Warsaw Spire: startuje budowa wieży

Budowa Warsaw Spire

Na placu budowy Warsaw Spire, realizowanego przez Ghelamco Poland, rozpoczęto betonowanie płyty fundamentowej budynku wieżowego.

Betonowanie fundamentu 180 metrowego budynku A to jeden z najważniejszych etapów prac. Płyta denna o powierzchni 2300 mkw., na której posadowiony będzie 49-kondygnacyjny budynek, umieszczona jest 16 m poniżej poziomu gruntu. W pierwszym, trwającym dwa dni etapie wylewania podstawy fundamentowej zużyto około 1800 m3 betonu z drobnym kruszywem, co jest równe objętości aż 200 „gruszek” betonu Kolejne, następujące po sobie etapy betonowania zaplanowano na okres 4 tygodni, ze względu na wymagane przy tak ogromnym przedsięwzięciu przerwy technologiczne. Na betonowanie całej płyty pod budynek A zużyte zostanie łącznie ponad sześć tysięcy metrów sześciennych betonu, który finalnie osiągnie grubość prawie 2,5 metra.

Kompleks biurowy Warsaw Spire powstaje w Warszawie w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Towarowej i Wroniej. Warsaw Spire tworzą trzy budynki, które łącznie dostarczą około 100 tys. mkw. powierzchni biurowej: budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach, którego najwyższe piętra sięgną wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące: B i C (każdy po 15 pięter).

Wszystkie etapy prac nad Warsaw Spire – od projektu po poszczególne fazy jego realizacji – przebiegają zgodnie z wytycznymi najpopularniejszego europejskiego certyfikatu BREEAM. Deweloperem oraz generalnym wykonawcą inwestycji biurowej jest Ghelamco Poland.  

Budowa Warsaw Spire

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×