Tu jesteś:

Warsaw Spire: prace w toku

Warsaw Spire, Warszawa

Prace związane z realizacją kompleksu Warsaw Spire w Warszawie rozpoczęły się w połowie 2011 r. Pierwszym, 8-miesięcznym etapem prac było wykonanie ściany szczelinowej, której budowa zakończyła się na koniec stycznia 2012 r. Obecnie trwa realizacja pięciu poziomów parkingów podziemnych, które zajmą kolejne 11 miesięcy. 

55 metrów – tyle wynosi głębokość ściany szczelinowej, która powstała w ramach kompleksu Warsaw Spire. Jest to jedna z najgłębszych  ścian szczelinowych w Polsce. Szerokość ściany wynosi 0,8 m, a do zabetonowania 501 metrów bieżących szczeliny zużyto 22 044 m3 betonu przywiezionych przez ponad 2400 gruszek. Taka objętość betonu z łatwością wypełniłaby około osiem basenów olimpijskich takich jak „Warszawianka”.

Kompleks Warsaw Spire tworzą budynek wieżowy o wysokości 220 m oraz dwa 55 – metrowe budynki sąsiadujące. Łącznie trzy budynki dostarczą na stołeczny rynek ok. 100 000 mkw. nowoczesnej, najwyższej klasy powierzchni biurowej. Na 48 kondygnacjach 220 - metrowego budynku znajdzie się około 60 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, a dwa 20 - piętrowe budynki znajdujące się po jego obu bokach dostarczą na stołeczny rynek po 20 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej każdy. Pod kompleksem znajdzie się 5 poziomów parkingów z miejscem na 1 200 samochodów.

Inwestorem obiektu jest firma Ghelamco Poland, która działa na polskim rynku nieruchomości już od 1991 r. 

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×