Tu jesteś:

Warsaw Spire gotowy w 2014 roku

Warsaw Spire

Warsaw Spire będzie najwyższym obiektem biurowym w Warszawie i jednym z najwyższych biurowców w Europie. Wieżowiec jest inwestycją, działającej od 20 lat na polskim rynku nieruchomości, firmy Ghelamco Poland. W skład kompleksu biurowego wejdą trzy budynki: 220-metrowa wieża oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 m. Projekt zostanie oddany do użytku w 2014 r.

Projekt Warsaw Spire to jeden z najbardziej oryginalnych budynków biurowych w stolicy.Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta tuż obok Hotelu Hilton, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego, w którym krzyżują się najważniejsze arterie stolicy łącznie z drugą linią warszawskiego metra.

Inwestycja dostarczy na rynek ok. 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1200 podziemnych miejsc parkingowych. Wieżowiec wyróżnia wyjątkowy design i zastosowanie najnowszych, światowych technologii. Dodatkowo budynek został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami eko-certyfikatu BREEAM. Za projekt obiektu odpowiada belgijska pracownia architektoniczna M .& J-M. Jaspers – J. Eyers &Partners. Pod obiektem przewidziano parking podziemny z ponad 1,000 miejsc parkingowych. Wewnątrz kompleksu Warszawie Spire powstanie przestronny, otwarty dla mieszkańców miasta teren, wraz z przewidzianymi elementami małej architektury otoczonymi terenami zielonymi. Na parterach budynków otaczających wieżę znajdą się lokale użytkowe przeznaczone na obiekty gastronomiczne lub sklepy.

Prace budowlane przy  Warsaw Spire zostały rozpoczęte w połowie 2011 roku od wykonywania ścian szczelinowych, które będą tworzyły ograniczenie bryły budynku na pięciu kondygnacjach podziemnych, na których powstanie parking. Według projektu, wykonywane ściany szczelinowe są najgłębszymi jakie wykonano do tej pory w Polsce, a ich konstrukcja sięga do głębokości 55 metrów poniżej poziomu gruntu.

Warsaw Spire

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×