Tu jesteś:

Wakaty w warszawskich biurowcach dojdą do 19 proc.

Daniel Bienias, CBRE

Dzięki dużej aktywności najemców, współczynnik powierzchni niewynajętych zmalał i wyniósł 13 proc. Jednak ze względu na wysoki poziom powierzchni biurowej w budowie, przewidujemy, że odsetek niewynajętych biur osiągnie nawet 19 proc. w połowie 2016 r. – mówi Daniel Bienias, starszy dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych CBRE.

Dzięki dużej dostępności powierzchni w nowych inwestycjach oraz spadającym czynszom najemcy są w bardzo dobrej sytuacji negocjacyjnej. Rośnie również ich świadomość i wiedza o rynku. Skutkuje to utrzymaniem popytu na wysokim poziomie. W przeciągu pierwszych trzech miesięcy roku najemcy wynajęli łącznie ponad 168 tys. powierzchni biurowej. To naprawdę bardzo dobry wynik, w porównaniu rok do roku jest to wzrost o 30 proc.

Równocześnie rośnie zainteresowanie najmem dużych powierzchni – w I kw. mieliśmy do czynienia aż z trzema transakcjami powyżej 10 tys. mkw. Najemcy znacznie częściej wybierają budynki już istniejące. Tylko 20 proc. z budowanej powierzchni jest zabezpieczona umowami najmu.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×