Tu jesteś:

WCC ma nowego właściciela

Warsaw Corporate Center (WCC) zmieniło właściciela. Nieruchomość zakupił Raiffeisen Immobilien KAG.

Warsaw Corporate Center (WCC) zmieniło właściciela. Nieruchomość zakupił Raiffeisen Immobilien KAG. Knight Frank reprezentował kupującego podczas transakcji. Kancelaria Bird & Bird doradzała Raiffeisen Immobilien KAG w kwestiach prawnych, a TPA Poland zapewniła doradztwo podatkowe.                         

- Cieszymy się, że mogliśmy doradzać Raiffeisen Immobilien KAG w procesie zakupu WCC w Warszawie. To przyjazny biurowiec z lokalizacją nie do pobicia. Jego zakup to znakomity krok, by zdywersyfikować portfel nieruchomościowy atrakcyjnym budynkiem położonym w ścisłym centrum - mówi Krzysztof Cipiur, Associate Director w Dziale Rynków Kapitałowych, Knight Frank.         

WCC to 10-piętrowy biurowiec o całkowitej powierzchni ok. 8 ,7 tys. mkw. Zlokalizowany jest w śródmieściu stolicy, tuż obok dworca Warszawa Centralna. Poprzednim właścicielem nieruchomości był Cromwell Property Group, któremu w procesie sprzedaży doradzała kancelaria Dentons.            

- WCC wzbogaca portfolio nieruchomościowe funduszu dla klientów instytucjonalnych, które skupia przede wszystkim obiekty biurowe i handlowe. Cieszymy się z kolejnego udanego zakupu w centrum Warszawy – ocenia Matthias Marhold, dyrektor zarządzający Raiffeisen Immobilien KAG.              

Raiffeisen Immobilien KAG jest spółką należącą do grupy Raiffeisen Capital Management (Raiffeisen Kapitalanlage-Gesellschaft m.b.H) w Austrii. 

Źródło: KF

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×