Tu jesteś:

W 2012 r. Ghelamco wynajęło najwięcej powierzchni w swojej historii

Jarosław Zagórski, Ghelamco

Do tej pory w 2012 r. podpisaliśmy umowy najmu na ponad 55 000 mkw., co jest rekordowym rezultatem w historii naszej firmy – mówi THE CITY Jarosław Zagórski, commercial&business development director Ghelamco Poland.

Aktualnie skupiamy się na budowie Warsaw Spire oraz dwóch innych  inwestycjach w Warszawie. Prace związane z realizacją Warsaw Spire rozpoczęły się w połowie zeszłego roku. Z uwagi na ogromną skalę projektu jego realizacja podzielona została na kilka etapów.
Pierwszy z nich trwał 8 miesięcy i polegał na wykonaniu jednej z największych w Polsce ścian szczelinowych o głębokości 55 m. Taka konstrukcja umożliwia odpowiednią stabilność ścian wykopu pod poziomy podziemne parkingów, które pomieszczą 1200 samochodów. Szerokość ściany szczelinowej Warsaw Spire wynosi 0,8 m, a do zabetonowania 501 metrów bieżących szczeliny zużyto 22 044 metrów sześciennych betonu, czyli ponad 2400 gruszek. Taka objętość wypełniłaby około 8 basenów olimpijskich takich jak np. „Warszawianka”.
Aktualnie na działce w kwartale ulic Grzybowska, Łucka, Towarowa i Wronia kontynuowane są prace związane z budowaniem pięciu poziomów parkingu podziemnego. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Pierwsi najemcy wprowadzą się do kompleksu w 2014 r.
Przy ulicy Marynarskiej 12 z kolei, realizujemy inwestycję o powierzchni 40 000 mkw., której głównym najemcą jest Telefonia Cyfrowa (PTC) – jeden z największych operatorów sieci komórkowych w Polsce. PTC wynajęła 27 000 mkw., czyli blisko 70 proc. powierzchni biznesowej w naszej inwestycji. Była to jak dotychczas największa umowa najmu na rynku nieruchomości biurowych w Polsce w 2012 r.
Poza Marynarską 12 w 2012 r. rozpoczęliśmy także budowę inwestycji Łopuszańska Business Park. Kompleks dwóch niezależnych budynków powstający w koncepcji parku biznesowego, dostarczy na rynek łącznie ok. 17 000 mkw.  nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek jest już w ponad 80 proc. wynajęty dwóm najemcom z sektora finansowego. Inwestycja zostanie ukończona w ciągu roku i już w 2013 r. najemcy wprowadzą się na swoje powierzchnie.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×