Tu jesteś:

Virako wybiera Budimex [GALERIA]

Monopolis

Budimex będzie generalnym wykonawcą pierwszego etapu nowej inwestycji firmy Virako – wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi.

Budimex jako generalny wykonawca będzie odpowiadać za realizację pierwszego etapu flagowej inwestycji firmy Virako – wielofunkcyjnego kompleksu Monopolis w Łodzi. Budowa rozpocznie się jeszcze w lutym 2018 r., a zakończy w połowie 2019 roku. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna będzie firma Uni-Form.

- Od lat z powodzeniem realizujemy usługi budowlane na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki i społeczeństwa, stawiając sobie za cel dbałość o jakość realizowanych inwestycji oraz satysfakcję klientów i komfort przyszłych użytkowników. Dlatego z zadowoleniem przystępujemy do tak unikatowego dla Łodzi projektu, jakim jest Monopolis. Wieloletnie doświadczenie wykorzystamy, aby stworzyć nową jakość w tym historycznym zakątku miasta- mówi Radosław Górski, członek zarządu Budimex SA.

Budimex w ramach zawartego kontraktu zrewitalizuje wszystkie istniejące budynki historyczne obejmujące swoją funkcją nie tylko biura, ale i wiele usług miastotwórczych, takich jak restauracje czy teatr z salą wielofunkcyjną.

- Jesteśmy przekonani, że nasz partner doskonale odczytuje wizję Monopolis i założenia tej przestrzeni. Wspólnie zadbamy o zabytkowy charakter i wyeksponowanie postindustrialnego charakteru miejsca, tak aby Monopolis stało się wizytówką Łodzi. Zakończyliśmy już prace projektowe, a także przygotowawcze prace konserwatorskie i rozpoczynamy kolejny etap realizacji inwestycji-  wyjaśnia Krzysztof  Witkowski, prezes zarządu Virako.

Wielofunkcyjny kompleks biznesowy Monopolis powstaje w zabytkowych przestrzeniach łódzkiego Monopolu Wódczanego z 1902 r. Będzie tu ponad 29 tys. mkw. powierzchni do pracy - 24 tys. mkw. biur i 5,4 tys. mkw. usług. W I etapie, obok nowoczesnych biur, w postindustrialnych przestrzeniach powstaną różnego rodzaju usługi, tj. restauracje, kawiarnie czy teatr, które będą zlokalizowane w budynkach historycznych. Ważną częścią Monopolis stanie się muzeum poświęcone historii dawnego Polmosu i technologii wytwarzania wódki. Na dalszym etapie inwestycji, w 2. nowych gmachach zrealizowane zostaną kolejne powierzchnie biurowe.             

Autorem projektu budowlanego i wykonawczego Monopolis jest Grupa5 Architekci we współpracy z łódzką pracownią projektową Jerzego Lutomskiego. Wyłącznym agentem do spraw  komercjalizacji Monopolis jest firma doradcza JLL.                                                                  

Budimex wybuduje Monopolis

Źródło: JLL

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×