Tu jesteś:

Union Investment bierze Senatora

Biurowiec Senator

Ghelamco sprzedało warszawski biurowiec Senator. Nabywcą jest Union Investment Real Estate GmBH – poinformowała spółka w komunikacie.

O sprzedaży Senatora mówiło się na rynku już od kilku miesięcy. Przedwstępną umowę w tej sprawie strony zawarły 28 marca 2013 r. Jak podał Puls Biznesu nowy nabywca miał zapłacić za budynek ok.120 mln euro.
Wraz z Senatorem Union Investment Real Estate GmBH nabył prawo użytkowania wieczystego dwóch działek, na których stoi biurowiec. Jak wynika z treści księgi wieczystej nieruchomości, obciążona jest ona hipoteką umowną w wysokości ponad 99 mln euro na rzecz Banku Zachodniego WBK jako zabezpieczeniem kredytu z października 2011 r. 

Senator zlokalizowany jest przy ulicy Bielańskiej 12 w Warszawie. Budynek uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie w lipcu 2012 r. i dostarczył na rynek łącznie 25 tys. mkw. powierzchni biurowej. Senator powstał w miejscu od dawna związanym z instytucjami finansowymi. W czasach króla Augusta Poniatowskiego mieściła tam Mennica Państwowa, w ostatnich latach zaborów rosyjski Bank Państwa, a od 1924 r. Bank Polski.

Aktualizacja 23 maja 2013:

Ghelamco oficjalnie potwierdziło transakcję

W komunikacie Ghelamco czytamy, że biurowiec Senator został kupiony przez Union Investment Real Estate GmbH za ok. 120 mln euro, a zakup Senatora jest pierwszą inwestycją otwartego funduszu nieruchomości Union Investment “UniImmo: Europa” na polskim rynku nieruchomości biurowych.

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×