Tu jesteś:
  • The City
  •  Biura
  •  Wiadomości
  •  To obędzie największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce w 2010 r.?

To obędzie największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Polsce w 2010 r.?

CB Richard Ellis doradzała IVG przy sprzedaży kompleksu biurowego Horizon Plaza w Warszawie. Firma Union Investment Real Estate kupiła Horizon Plaza za około 102 mln euro. Jest to największa transakcja inwestycyjna na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce w 2010 roku.

- Sprzedaż Horizon Plaza przez IVG pokazuje, że instytucjonalni inwestorzy kontynuują zaangażowanie w polski rynek nieruchomości komercyjnych. Ze względu na swoją wielkość i prestiż transakcja ta jest punktem odniesienia dla rynku inwestycyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - mówi Przemysław Łachmaniuk, starszy konsultant w dziale rynków kapitałowych w CB Richard Ellis.

Kompleks składa się z dwóch budynków: jedenasto- i siedmio-piętrowego, o łącznej powierzchni biurowej 32,7 tys. mkw., w tym części handlowej oraz 3,2 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Obiekt posiada podziemny garaż oraz parking zewnętrzny. Horizon Plaza jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce, wyróżniającym się też zastosowanymi rozwiązaniami związanymi z oszczędnością energii.

Część biurowa i handlowa została wynajęta prawie w 90 proc. Głównymi najemcami są Nokia Siemens Network Sp. z o.o., Getin Noble Bank, Pekao Bank Hipoteczny SA oraz WestLB Bank Polska.

Źródło: pr / thecity.com.pl

Średnia ocena

Na podobny temat

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać nowe komentarze.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj. ×